Trwa ładowanie...
d4l976x
d4l976x

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Kopex Machinery, spółka z grupy Kopeksu, zaprojektuje prototyp kompleksu urabiającego rudę miedzi systemem ścianowym dla KGHM. Wartość kontraktu to 47,82 mln zł - poinformował Kopex w komunikacie.
Share
d4l976x

- Konsorcjum Rafako i Omnis podpisało z Energa Elektrownie Ostrołęka umowę na budowę "pod klucz" instalacji odazotowania spalin w Elektrowni Ostrołęka B. Wartość zlecenia to 149,9 mln zł netto - podało Rafako w komunikacie.

- Elektrociepłownia Będzin w strategii zakłada utworzenie nowej grupy kapitałowej i akwizycje podmiotów z branży energetycznej. Zarząd będzie dążyć do wypłaty dywidendy co roku - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

- Ambra wypłaci w formie dywidendy za rok obrotowy 2013/2014 ok. 11,3 mln zł, czyli 0,45 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d4l976x

- Średnia produkcja Serinusa w III kw. tego roku wyniosła 5.696 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie, o 15 proc. więcej niż kwartał wcześniej - podała spółka w komunikacie.

- GTC zamierza wykorzystać wpływy z planowanej emisji akcji w ciągu osiemnastu miesięcy od zakończenia oferty - podała spółka w komunikacie. Jeśli w tym czasie zainwestuje mniej niż 90 proc. wpływów, zdecyduje się na program odkupu akcji za pozostałą kwotę.

- ING OFE zwiększył swoje zaangażowanie w BZ WBK do 5,15 proc. akcji i głosów na WZ banku - podał BZ WBK w komunikacie.

- Ministerstwo Finansów w związku z opóźnieniami w realizacji umowy na system e-Podatki naliczyło Sygnity 1,78 mln zł kary umownej. W przypadku ewentualnych dalszych opóźnień będzie stosować się do postanowień umowy i naliczać właściwe kary umowne - poinformowało PAP biuro prasowe MF.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d4l976x

Podziel się opinią

Share
d4l976x
d4l976x