Trwa ładowanie...
dmquy05
06-02-2017 18:05

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Grupa Lotos szacuje wstępnie, że miała w 2016 r. 1,8 mld zł skonsolidowanego zysku operacyjnego, 2,8 mld zł EBITDA i 2,6 mld zł oczyszczonej EBITDA LIFO. Przychody wyniosły 20,9 mld zł - podała spółka w komunikacie.

Share
dmquy05

- Lotos na koniec 2016 roku miał 487 stacji paliw wobec 476 na koniec 2015 roku - podał POPiHN.

- Obecny portfel zamówień grupy ZUE wynosi około 274 mln zł - poinformował PAP prezes Wiesław Nowak. Jak ocenił, w drugim półroczu 2017 roku można spodziewać się ożywienia rynku infrastruktury kolejowej w Polsce, a kolejne lata będą okresem stabilizacji "na dobrym poziomie".

- Sąd odrzucił zażalenie Wieltonu na wcześniejszą decyzję sądu upadłościowego, w wyniku której nie doszło do nabycia przez spółkę aktywów w Hiszpanii - poinformował Wielton w komunikacie.

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Orange Polska blisko 30 mln zł kary bowiem spółka bezprawnie przedłużała umowy o świadczenie usług stacjonarnych o wiele miesięcy bez wyraźnej zgody konsumentów - poinformował UOKiK w poniedziałkowym komunikacie.

dmquy05

- Orange Polska nie zgadza się z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który nałożył na spółkę karę blisko 30 mln zł. Telekomunikacyjna firma już odwołała się w tej sprawie do sądu - poinformował Orange Polska w przesłanym PAP komentarzu do decyzji Urzędu.

- Oferta konsorcjum Trakcji i hiszpańskiej Comsy za 527 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu PKP PLK na wykonanie robót budowlanych w obszarze LCS Łowicz, odcinek Sochaczew - Żychlin i odcinek Placencja - Łowicz główny - poinformowały PKP PLK.

- Orlen Upstream i PGNiG podpisały umowę o potencjalnej współpracy w poszukiwaniach węglowodorów. Orlen Upstream udostępni PGNiG dane sejsmiczne dotyczące koncesji Garwolin w centralnej Polsce - poinformowała w poniedziałek gazowa spółka.

- Torpol spodziewa się znaczącego wzrostu przychodów w 2018 roku - ocenił w poniedziałek Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu. Wartość obecnie podpisanych przez grupę umów wynosi około 300 mln zł.

dmquy05

- PGE planuje w połowie roku przedstawić strategię rozwoju grupy w obszarze kogeneracji - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.

- Grodno, dystrybutor artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, sfinalizował przejęcie spółki Bargo. Wartość transakcji przekracza 12,5 mln zł, źródłem finansowania jest kapitał własny oraz kredyt bankowy w kwocie 10 mln zł. Po pełnej integracji Bargo zasili skonsolidowany wynik EBITDA grupy o 2 mln zł - podało Grodno w komunikacie prasowym.

- Vistula miała w styczniu 2017 roku około 43,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rdr o około 8 proc. - podała grupa w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

dmquy05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmquy05
dmquy05