Trwa ładowanie...
d4bd55d

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Zarząd BZ WBK rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2014 roku na dywidendę trafiło 952,6 mln zł, co da 9,60 zł dywidendy na akcję - poinformował bank w komunikacie.

Share
d4bd55d

- Koszty usług serwisowych dla branży poszukiwawczo-wydobywczej, w związku ze zniżką cen ropy, spadły o 10-30 proc. - ocenia Zbigniew Skrzypkiewicz, wiceprezes PGNiG. Przecena surowca sprawia, że PGNiG koncentruje się na odwiertach eksploatacyjnych i czeka na okazje zakupowe w obszarze upstreamu.

- PGNiG SA zaprojektowało metodę szczelinowania, która może doprowadzić do uzyskania większych przypływów gazu z odwiertów łupkowych - poinformował PAP wiceprezes spółki ds. poszukiwań i wydobycia, Zbigniew Skrzypkiewicz. Firma szuka partnerów, którzy zechcieliby wspólnie z nią zastosować nowe podejście w tym roku.

- PGNiG ocenia, że wydobycie tight gazu może być nieco łatwiejsze niż gazu łupkowego, ale koszt wydobycia raczej nie będzie niższy. Dodatkowo tight gas jest gazem zaazotowanym, co osłabia marżę na jego produkcji.

d4bd55d

- Ciech miał w 2014 roku 111 mln zł zysku netto. Wynik był dużo wyższy niż średnia prognoz analityków na poziomie 23,6 mln zł. Wynik operacyjny grupy wyniósł 91,2 mln zł wobec 64,1 mln zł konsensusu.

- Ciech zakłada, że w 2015 roku grupa poprawi wyniki, zarówno jeśli chodzi o zysk operacyjny i EBITDA, jak i zysk netto - podała spółka w raporcie rocznym.

- Ciech miał w IV kw. 2014 roku 111 mln zł zysku netto. Wynik był dużo wyższy niż średnia prognoz analityków na poziomie 23,6 mln zł. Wynik operacyjny grupy wyniósł 91,2 mln zł wobec 64,1 mln zł konsensusu.

- Zarząd Ciechu rekomenduje pozostawienie całego zysku za 2014 rok w spółce - poinformowała spółka w komunikacie.

d4bd55d

- Planowane nakłady inwestycyjne Ciechu w 2015 roku to 530 mln zł - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

- Globe Trade Centre zanotowało w czwartym kwartale 125,1 mln euro skonsolidowanej straty netto. Analitycy ankietowani przez PAP oczekiwali straty na poziomie 111,7 mln euro. Odpis aktualizujący wartość aktywów wyniósł w tym czasie minus 126,1 mln euro.

- Globe Trade Centre oczekuje, że pozwolenie na budowę Galerii Północnej zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce zostanie wydane w połowie 2015 r. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- GTC szacuje, że w tym roku może wydać na inwestycje do 50 mln euro, z czego ok. 30 mln euro przeznaczy na Galerię Północną w Warszawie - poinformował PAP Erez Boniel, dyrektor finansowy dewelopera. Dodał, że spółka może pozyskać ze sprzedaży aktywów do 30 mln euro.

d4bd55d

- Zarząd Mennicy Polskiej będzie rekomendował, by z zysku osiągniętego w 2014 roku wypłacić dywidendę na poziomie podobnym do ubiegłorocznego - poinformował Grzegorz Zambrzycki, prezes spółki.

- Mostostal Warszawa twierdzi, że wartość jego zobowiązań wobec Asseco Poland to 7,2 mln zł, a nie jak twierdzi informatyczna spółka 17,6 mln zł - poinformowała PAP Agata Falęcka, rzeczniczka Mostostalu Warszawa.

- 10 osób zostało w poniedziałek zakwalifikowanych do udziału w konkursie na prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej - podała jej rzeczniczka. Na konkurs ogłoszony w lutym przez radę nadzorczą tej giełdowej spółki wpłynęło 16 zgłoszeń.

- Zarząd Boryszewa chce zacząć regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. W 2015 roku grupa liczy na znaczący wzrost przepływów operacyjnych, którymi chce sfinansować 150-180 mln zł wydatków inwestycyjnych oraz dalszy skup akcji Hutmenu. Planuje też dalsze delewarowanie - poinformował w poniedziałek prezes Piotr Szeliga.

d4bd55d

- Zarząd spółki Rawlplug rekomenduje przeznaczenie na dywidendę 10,65 mln zł, czyli całego osiągniętego w 2014 roku zysku netto - podała spółka w raporcie rocznym.

- Rawlplug zakłada, że w 2015 roku znacząco poprawi wyniki, a nakłady inwestycyjne grupy wyniosą ok. 25 mln zł - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

- Neuca, jako jedyna spółka spośród trzech notowanych na GPW hurtowników farmaceutycznych w 2014 r. zwiększyła zysk netto rdr, jednak cały sektor odnotował spadek marż na wszystkich poziomach.

- Zarząd PPH Wadex rekomenduje, by z zysku za 2014 r. na dywidendę przeznaczyć 2,22 mln zł, czyli 0,67 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d4bd55d

- Portfel zamówień Vistalu Gdynia na koniec 2014 r. wyniósł 245,9 mln zł, o 11 proc. więcej niż rok wcześniej - poinformowali przedstawiciele spółki. Vistal zainwestuje w 2015 r. 12,25 mln zł.

- OT Logistics liczy na wzrost wyników w 2015 roku i nie wyklucza, że ich dynamika może być podobna do ubiegłorocznej. Spółka będzie opierała rozwój o kolejne przejęcia i akwizycje. W ramach optymalizacji struktury planuje także dezinwestycje - poinformowali na konferencji przedstawiciele OT Logistics.

- Zarząd Talanksu rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2014 roku dywidenda na akcję wynosiła 1,25 euro - poinformowała spółka w komunikacie.

- Immofinanz ogłosi wezwanie na 29 proc. akcji CA Immobilien Anlagen (CA Immo), notowanej w Wiedniu spółki specjalizującej się w nieruchomościach biurowych - podał Immofinanz w komunikacie.

d4bd55d

- Pelion podtrzymuje zamiar upublicznienia spółki zależnej PGF, ale decyzję o rozpoczęciu oferty uzależnia od sytuacji rynkowej i interesujących celów emisyjnych, zwłaszcza akwizycji - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele spółki.

- Spółka Global City Holdings złożyła wniosek o wykluczenie akcji z obrotu na GPW - podała spółka w komunikacie.

- Poczta Polska chce zadebiutować w 2016 r. na warszawskiej GPW - podała spółka w komunikacie. Do 2020 r. Poczta chce zwiększyć przychody z paczek i e-commerce do 1,5 mld zł, a do 2019 r. zainwestować w rozwój infrastruktury pocztowej 1,5 mld zł.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d4bd55d

Podziel się opinią

Share
d4bd55d
d4bd55d