Trwa ładowanie...
d3ni1wj

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Kurs praw do akcji Enter Air w pierwszym dniu notowań na rynku głównym warszawskiej giełdy wzrósł o 14,3 proc. do 16 zł.

Share
d3ni1wj

- Biuro Inwestycji Kapitałowych, deweloper powierzchni komercyjnych, z publicznej emisji akcji na GPW planuje pozyskać około 22,5 mln zł netto, które przeznaczy na finansowanie realizacji przygotowywanych projektów deweloperskich.

- Adam Purwin złożył rezygnację ze stanowiska prezesa PKP Cargo ze skutkiem natychmiastowym - podała spółka w komunikacie.

- Lokum Deweloper zadebiutuje na warszawskiej giełdzie we wtorek, 15 grudnia - podała giełda w komunikacie.

d3ni1wj

- Qumak podpisał umowę na budowę i serwis centrum obliczeniowego Krajowej Izby Rozliczeniowej. Wartość zlecenia to 27,1 mln zł netto - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Prezes Eurocash Luis Amaral kupił pakiet ponad 8 proc. akcji producenta alkoholi, Stock Spirits Group - poinformował Stock Spirit w komunikacie.

- Agencja Rozwoju Przemysłu jest nadal gotowa zawrzeć umowę restrukturyzacyjną z Hawe, ale oczekuje mocniejszych zabezpieczeń - podała ARP w komunikacie prasowym.

- Poniedziałkowe NWZ ATM zdecydowało o zamianach w radzie nadzorczej spółki. Z rady nadzorczej został odwołany Tomasz Tuchołka, a do rady został powołany współzałożyciel ATM i największy akcjonariusz spółki Tadeusz Czichon.

d3ni1wj

- PGE Energia Odnawialna sprzedała akcje Elektrociepłowni Będzin i nie posiada obecnie udziału w kapitale zakładowym tej spółki - podała EC Będzin w komunikacie.

- Zarząd Mennicy Polskiej, w związku z upoważnieniem z 21 maja 2015 r., podjął uchwałę ws. przeprowadzenia skupu do 500 tys. akcji własnych w celu ich umorzenia za kwotę nie wyższą niż 7,1 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj