Trwa ładowanie...
d2fiwne
07-12-2015 18:35

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Prezes Energi Andrzej Tersa został odwołany ze stanowiska - podała spółka w komunikacie. Rada nadzorcza delegowała do zarządu członka rady Romana Pionkowskiego, który będzie pełnił funkcję prezesa na okres do trzech miesięcy.

d2fiwne
d2fiwne

- Agencja ratingowa Fitch ocenia, że w aktualnych ratingach spółek energetycznych nie ma miejsca na nowe, duże inwestycje. Największym czynnikiem ryzyka jest zaangażowanie sektora w górnictwo.

- Agencja ratingowa Fitch ocenia, że perspektywa dla sektora energetycznego w Europie Środkowej na 2016 rok jest negatywna - ocenili w rozmowie z PAP przedstawiciele Fitch Polska.

- PGE chce do końca 2015 roku skonsolidować aktywa OZE w ramach jednej linii biznesowej, zarządzanej przez spółkę PGE Energia Odnawialna, co w latach 2016-19 ma dać 51 mln zł oszczędności - podała PGE w komunikacie prasowym.

- Energa Obrót chce mieć na koniec 2015 roku ok. 10 proc. udziałów w rynku alternatywnych sprzedawców gazu - podała spółka w komunikacie prasowym.

d2fiwne

- Rada nadzorcza Enei odwołała Krzysztofa Zamasza ze stanowiska prezesa spółki i delegowała do czasowego wykonywania czynności prezesa Wiesława Piosika - podała Enea w komunikacie. Odwołany został także Paweł Orlof, który był członkiem zarządu ds. korporacyjnych.

- CSIOZ wypowiedziało konsorcjum Kamsoft/Asseco Poland umowę na prace przy projekcie P1 i naliczyło karę umowną w wysokości 20 proc. wynagrodzenia netto. CSIOZ wypowiedziało umowy przy tym projekcie także konsorcjum CompuGroup Medical i HP oraz HP - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia.

- Asseco Poland zdecydowało o złożeniu skargi do sądu na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej ws. przetargu na Centralny System Bankowy w BGK - poinformowała PAP rzeczniczka spółki Ewa Kryj.

- Unibep podpisał umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa zespołu mieszkaniowego "Apartamenty Mokotów nad Skarpą" w Warszawie - podała spółka w komunikacie. Zamawiającym jest Dom Development, a wynagrodzenie Unibepu wynosi 48 mln zł netto.

d2fiwne

- Milestone Medical opublikował w poniedziałek prospekt emisyjny związany z emisją do 3,2 mln nowych akcji i przeniesieniem notowań na rynek główny. Cena maksymalna akcji w ofercie ma zostać podana jeszcze w poniedziałek. Spółka podawała wcześniej, że z oferty chce pozyskać ok. 10 mln USD.

- Milestone Medical spodziewa się, że otrzyma zezwolenie amerykańskiej FDA (Food and Drug Administation) na swój produkt w pierwszej połowie przyszłego roku - podali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Elektrobudowa otrzyma 13,6 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu, którego całkowita wartość wynosi 34,1 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Sygnity podpisało w BGK umowę na wdrożenie Centralnego Systemu Bankowego. Łączna wartość kontraktu z prawem opcji to 53,97 mln zł brutto - podało Sygnity w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2fiwne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fiwne