Trwa ładowanie...
dfxk2on

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Rady nadzorcze Enei i Energi wyraziły zgodę na zawarcie umowy inwestycyjnej między Energą, Eneą i Elektrownią Ostrołęka oraz zbycie przez Energę na rzecz Enei 50 proc. akcji w spółce Elektrownia Ostrołęka za ok. 101 mln zł - podały spółki w komunikatach. Tym samym energetyczne spółki dostały zgodę na współpracę przy projekcie Ostrołęka C.

Share
dfxk2on

- JSW może zachować kopalnię Krupiński, jeśli zgodzą się na to wierzyciele - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, cytowany przez agencję Bloomberg.

- Po wypadku w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach wyłączony został jeden oddział kopalni - poinformowała PAP Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM. Dodała, że obecnie trudno oszacować jak długo będzie trwało ograniczenie produkcji i jaka jest skala poniesionych w zakładzie strat.

- Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating w walucie krajowej i zagranicznej Enei na poziomie "BBB", z perspektywą stabilną - poinformowała agencja w środowym komunikacie.

dfxk2on

- Kernel Holding zanotował 62,9 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kwartale roku obrotowego 2016/2017 wobec 23,9 mln USD zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

- The Farm 51 planuje rozpocząć prace nad nową grą osadzoną w realiach Czarnobyla. Spółka kończy prace nad Get Even, wydawca gry Bandai Namco zakłada, że nie będzie to pojedynczy tytuł. - poinformował Łukasz Rosiński, wiceprezes The Farm 51. Dodał, że spółka obecnie nie śpieszy się z przeniesieniem na główny parkiet GP.

- Bank BGŻ BNP Paribas złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zezwolenie na włączenie do Tier1 zysku netto osiągniętego w pierwszym półroczu 2016 roku, co oznacza, że zarząd nie zamierza rekomendować wypłaty dywidendy z zysku netto wypracowanego w 2016 roku - poinformował bank w komunikacie.

- Firma deweloperska Archicom wprowadza do sprzedaży 132 lokale mieszkalne w ramach inwestycji Forma zlokalizowanej we Wrocławiu - poinformowała spółka w komunikacie. Budynek zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2018 roku.

dfxk2on

- Spółka IMS zamierza w najbliższych latach kontynuować ekspansję na światowych rynkach - poinformował na konferencji prezes spółki Michał Kornacki.

- Central Europe Genomics Center, spółka pośrednio zależna od Inno-Gene, ma umowę inwestycyjną z Rubicon Partners Corporate Finance, na podstawie której inwestor zapewni firmie 30 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na inwestycję w środkowoeuropejski ośrodek pełnego sekwencjonowania genomu ludzkiego.

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Kopeksu zgodziło się na uruchomienie programu emisji obligacji imiennych na łączną kwotę do 200 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Sejm jednogłośnie uchwalił w środę nowelizację prawa energetycznego i innych ustaw. Dzięki nowym przepisom rozpocznie się stopniowe uwalnianie rynku gazu w Polsce.

dfxk2on

- Grzegorz Wacławek, od 20 lat związany z zakładami należącymi dziś do spółki Węglokoks Kraj, został nowym prezesem tej górniczej firmy. Jego zastępcą będzie Andrzej Malesza. Węglokoks Kraj to spółka, do której należy kopalnia węgla kamiennego Bobrek-Piekary.

- Erne Ventures na przełomie 2017/18 r. planuje przejść na główny rynek GPW, zmianie rynku notowań będzie towarzyszyła emisja akcji. W 2017 r. spółka planuje co najmniej 3-4 nowe inwestycje i wyjście z jednej do dwóch inwestycji - poinformował PAP Wojciech Tomikowski, członek zarządu Erne Ventures.

- W okresie I-X 2016 roku udział rynkowy PKP Cargo wyniósł 43,91 proc. pod względem przewiezionej masy i 51,54 proc. pod względem pracy - podała spółka, powołując się na dane GUS.

- Fundusze zarządzane przez Quercus TFI zwiększyły zaangażowanie w Gino Rossi do 5,15 proc. - podała spółka w komunikacie.

dfxk2on

- PBG w ramach emisji kierowanej do uprawionych wierzycieli spółki przydzieliło 3.887.950 obligacji o wartości 100 zł każda. Obligacje zostały objęte prze 42 podmioty - podała spółka w komunikacie.

- Orbis podpisał umowę sprzedaży hotelu Mercure Opole za 10,5 mln zł - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

- European Media Holding i Jarosław Mikos chce sprzedać do 27,18 proc. akcji Wirtualnej Polski w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dfxk2on

Podziel się opinią

Share
dfxk2on
dfxk2on