Trwa ładowanie...
d11a6k1
15-02-2017 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Sygnity, które w grudniu kupiło rozwiązanie IntegraTIS, nie wyklucza kolejnych oportunistycznych zakupów. Zanim spółka pomyśli o poważniejszych akwizycjach, chce zrefinansować obligacje zapadające w grudniu. Sygnity nadal prowadzi negocjacje ws. projektu P1. Pomimo sporu z podwykonawcą nie widzi zagrożenia na e-Podatkach.

d11a6k1
d11a6k1

- Synektik spodziewa się ożywienia na rynku urządzeń medycznych w II poł. 2017 roku - powiedział PAP wiceprezes Dariusz Korecki. Jak dodał, w kolejnych kwartałach można spodziewać się utrzymania dynamiki wzrostu sprzedaży radiofarmaceutyków, które - wraz z eksportem - powinny być motorem wyników w 2017 r.

- Budimex Nieruchomości, który w 2016 r. przedsprzedał 1.615 mieszkań, planuje w 2017 r. przedsprzedaż na poziomie 1.400 tys. mieszkań - poinformował PAP rzecznik Budimeksu Krzysztof Kozioł.

- Grupa Żywiec spodziewa się, że w 2017 roku sprzedaż piwa utrzyma się na podobnym poziomie jak w 2016 roku. Nieznacznie wzrosnąć mogą koszty produkcji - poinformowała spółka w raporcie.

- ABC Data twierdzi, że przedstawione przez Lark. pl we wtorkowym raporcie roszczenia są nieprawdziwe. Dystrybutor kwestionuje oraz uznaje za niezasadne i bezpodstawne roszczenia Lark Europe - podała ABC Data w oświadczeniu przesłanym PAP.

d11a6k1

- Polnord wprowadził do sprzedaży 153 mieszkania na nowym osiedlu Fotoplastykon w Gdańsku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy budynki. Ich oddanie do użytku planowane jest na III kwartał 2018 r.

- Walne zgromadzenie Integera uchwaliło emisję do 776,4 tys. nowych akcji - podała spółka w komunikacie. Cena emisyjna akcji ma wynosić minimum 50 zł. Papiery będą mogły zostać wydane posiadaczom warrantów, wyemitowanych w drodze subskrypcji prywatnej.

- Sapiens International Corporation, z grupy Asseco, podpisał ostateczne porozumienie w sprawie nabycia za około 102 mln USD spółki StoneRiver, która specjalizującej się w rozwiązaniach i usługach dla branży ubezpieczeniowej w Ameryce Północnej - poinformował Sapiens w komunikacie.

- TDJ, właściciel Kopeksu, wzywa do sprzedaży 127.855 akcji spółki, uprawniających do 0,17 proc. głosów na walnym zgromadzeniu - podał pośredniczący w wezwaniu Millennium DM. Cena oferowana za jedną akcję w wezwaniu to 3,63 zł.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d11a6k1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11a6k1