Trwa ładowanie...
d4m2spk
28-09-2016 18:30

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- PKP Cargo miało w II kw. tego roku 128,5 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 140,5 mln zł zysku netto przed rokiem - podała spółka w raporcie półrocznym. Po sześciu miesiącach tego roku strata wyniosła 194,6 mln zł.

d4m2spk
d4m2spk

- Grupa Robyg rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach III etapu inwestycji Stacja Nowy Ursus. Do oferty trafiło 246 lokali - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Polnord ruszył ze sprzedażą 99 mieszkań w ramach trzeciego budynku osiedla Brzozowy Zakątek, który powstaje w warszawskim Wilanowie - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Redukcja wśród inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej spółki Celon Pharma wyniosła około 82 proc. - podała firma w komunikacie. Celon Pharma - jak wcześniej zakładano - pozyskała w ramach emisji akcji 245 mln zł. Notowań PDA serii B na GPW można spodziewać się w okolicy 14 października 2016 r.

- Energa uruchomiła pierwszy w Polsce magazyn energii o mocy 0,75 MW i 1,5 MWh, zlokalizowany w okolicach Pucka na Pomorzu. W połączeniu z planowaną farmą fotowoltaiczną i istniejącymi już źródłami wiatrowymi, biogazownią i odbiorcami, utworzy on tzw. lokalny obszar bilansowania. To pierwsza tego typu inwestycja w kraju - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

d4m2spk

- Macrologic, który wprowadza właśnie na rynek swój nowy system ERP - Macrologic Merit liczy, że pomoże on w zwiększeniu dynamiki przychodów spółki. Efekty poszerzenia oferty powinny być widoczne w wynikach pod koniec 2017 r. Informatyczna firma obecnie nie myśli o pozyskaniu inwestora strategicznego.

- Spółka z grupy Kruka wygrała na rynku włoskim przetarg na zakup portfela niezabezpieczonych wierzytelności o wartości nominalnej na poziomie ok. 930 mln euro, czyli blisko 4 mld zł - podała spółka w komunikacie.

- Po II kwartale 2016 roku, liczba aktywnych umów indywidualnych klientów bankowości internetowej po raz pierwszy przekroczyła 15 mln, czyli wzrosła 8 proc. rdr i 2,2 proc. w ujęciu kwartalnym - wynika z raportu Związku Banków Polskich.

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Banku BPH zdecydowało o podziale banku, w wyniku czego podstawowa działalność banku zostanie włączona do Alior Banku, a część hipoteczna pozostanie częścią BPH.

d4m2spk

- PKP Cargo liczy, że ożywienie w inwestycjach infrastrukturalnych w przyszłym roku poprawi kondycję firmy. Chce dalej zwiększać udział w przychodach przewozów intermodalnych i szuka partnerów za granicą, by w większym stopniu wykorzystywać swój tabor poza Polską. Wciąż inwestuje w odnowę taboru.

- Akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW)
zgodzili się w środę na nieodpłatne przekazanie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) tzw. ruchu Jas-Mos, będącego częścią kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie. Zaakceptowali też sprzedaż wałbrzyskiej koksowni Victoria bez przetargu.

- Qumak ma obecnie dużo niższy rdr portfel zamówień, ale spółka jest bliska pozyskania kontraktów za blisko 300 mln zł. Obserwowana w II kw. poprawa marżowości to efekt wprowadzonych działań m.in. selektywnego podejścia do kontraktów. Informatyczna spółka podtrzymuje plan upublicznienia do końca roku nowej strategii.

d4m2spk

- Walne Grodna zdecydowało o wypłacie w formie dywidendy 2,6 mln zł z zysku za rok obrotowy 2015/16 - wynika z treści uchwał podjętych przez ZWZ spółki. Uchwała jest zgodna z rekomendacją zarządu. Tym samym do akcjonariuszy trafi 0,17 zł na akcję.

- Oferta Dome International, spółki należącej w 100 proc. do Fabryki Konstrukcji Drewnianych została wybrana przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad do realizacji kontraktu wartego 4,1 mln zł brutto - poinformowała spółka.

- Budimex podpisał kontrakty o łącznej wartości 150,5 mln zł. Zleceniodawcami są: Transportowy Dozór Techniczny, Pomorska Kolej Metropolitalna oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

d4m2spk

- Oferta Budimeksu za 140,8 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę Alei Niepodległości w Białymstoku - podała spółka w komunikacie.

- Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Drop zdecydowało o wypłacie w 15,86 mln zł dywidendy, co daje 3 zł na akcję. Pieniądze na dywidendę będą pochodziły z kapitału zapasowego - podała spółka w komunikacie.

- AccorHotels wprowadzi na rynek nową markę hoteli o nazwie JO&JOE. Hotele działające pod tym szyldem będą działać w segmencie ekonomicznym - poinformował Orbis w komunikacie prasowym.

d4m2spk

- Prospekt Emisyjny Podstawowy PKO Banku Hipotecznego dotyczący programu emisji listów zastawnych na rynek europejski został zatwierdzony przez Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF). Aktualna wartość programu to 4 mld euro - poinformował bank w komunikacie prasowym.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d4m2spk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2spk