Trwa ładowanie...
d4l1jmm

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Ciech miał w II kwartale 2016 roku 161,9 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 86,2 mln zł przed rokiem. Wynik był powyżej konsensusu rynkowego na poziomie 116,6 mln zł.

Share
d4l1jmm

- Po wynikach pierwszego półrocza J.W. Construction podtrzymuje, że w całym roku chce sprzedać podobną jak przed rokiem liczbę lokali, czyli ok. 1570 szt. Spółka nadal szacuje też potencjał do przekazań na ponad 1.200 lokali. Podobnie może on wyglądać w roku przyszłym.

- W I półroczu 2016 r. skonsolidowany zysk netto grupy Banku BGŻ BNP Paribas SA wzrósł do 64,6 mln zł, z 17,8 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie.

- Koszty integracji w ramach fuzji Banku BGŻ z BNPP Polska oraz wynikłe z połączenia BGŻ BNP Paribas z Sygma Bank Polska w II połowie 2016 roku będą niższe niż w I połowie roku, kiedy wyniosły 105 mln zł, ale nadal będą znaczące - poinformował Jan Bujak, wiceprezes banku.

d4l1jmm

- Roczny odtworzeniowy CAPEX Pelionu na lata 2016-2017 powinien wynieść 40-50 mln zł - poinformował w wywiadzie dla PAP wiceprezes Jacek Dauenhauer. W planach spółki m. in. optymalizacja własnej sieci hurtowni, niewykluczone są też akwizycje. Pelion widzi poprawę w segmencie detalicznym i ma apetyt na lepsze wyniki całej grupy.

- Spółka Fabryki Mebli Forte spodziewa się, że korzystna koniunktura na rynku meblowym będzie odczuwalna również w drugim półroczu. Trend wzrostowy powinien się utrzymać, otwarte pozostaje pytanie o skalę poprawy. Firmie sprzyja popyt na rynkach zachodnich i kurs walutowy.

- Medicalgorithmics (MDG) rozpoczął negocjacje w sprawie potencjalnego przejęcia całości lub części składników majątku partnera biznesowego z USA, spółki AMI/Spectocor - podał MDG w komunikacie.

- Polityka dywidendowa Wirtualnej Polski ma być przygotowana i przedstawiona do końca roku, spółka nie wyklucza dywidendy już za 2016 rok pod warunkiem, że nie dojdzie do nowych akwizycji. Start telewizji Wirtualnej Polski nastąpi 2 grudnia, nakłady na jej uruchomienie w tym roku sięgną 2,9 mln zł.

d4l1jmm

- Archicom kupił 100 proc. udziałów w spółce Altona Investments, która jest właścicielem gruntów we Wrocławiu o powierzchni ok. 5,8 ha wraz z położonymi na nich budynkami dawnego Browaru Piastowskiego. Cena nabycia udziałów to ok. 36,3 mln zł - podał deweloper w komunikacie.

- Sebastian Klimek złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU SA z dniem 30 sierpnia 2016 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- PHN nadal pracuje nad przejęciami, choć na razie rozmowy akwizycyjne nie znajdują się na zaawansowanym etapie. Spółka cały czas szuka też chętnych na zakup części swoich aktywów - poinformowali przedstawiciele PHN. Zarząd wyodrębnił ponadto nieruchomości, które przejdą proces optymalizacji.

- Polski Holding Nieruchomości rozważa program emisji obligacji o wartości do 600 mln zł. Pierwsza transza, o wartości 150-200 mln zł, może trafić na rynek jeszcze w tym roku - poinformował PAP wiceprezes Piotr Staroń.

d4l1jmm

- Portfel zamówień Vistalu Gdynia na koniec II kwartału wynosił 402 mln zł, o 24 proc. więcej rdr - poinformował prezes spółki Ryszard Matyka. Vistal ocenia, że wartość kontraktów negocjowanych wynosi ok. 381 mln zł.

- Portfel podpisanych kontraktów Selvity na 2016 r. wynosi obecnie 55,89 mln zł - podała spółka. Jest to o 32 proc. więcej niż w maju 2016 r.

- Do końca 2016 roku grupa Inpro planuje wprowadzić do oferty jeszcze ponad 300 nowych mieszkań - poinformowała firma w środowym komunikacie prasowym.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Mercator Medical w związku z ofertą publiczną akcji serii G - poinformowała KNF w komunikacie.

d4l1jmm

- Izo-Blok sfinalizował transakcję przejęcia niemieckiej spółki SSW PearlFoam GmbH - poinformowała polska firma w komunikacie.

- Jubilerska Briju podtrzymuje, że na koniec tego roku jej sieć liczyć będzie 45 sklepów. W przyszłym roku może otworzyć ok. 15 salonów - poinformowali przedstawiciele spółki.

- PCC Exol, producent środków powierzchniowo czynnych, zamierza zainwestować ok. 30 mln zł w latach 2016-20 w rozwój produktów i zwiększenie mocy produkcyjnych. Spółka nie wyklucza akwizycji. Chce dalej rozwijać sprzedaż zagraniczną.

- Newag wyprodukuje i dostarczy na Pomorze Zachodnie 17 nowych elektrycznych pociągów osobowych. Będą one obsługiwać połączenia kolejowe w regionie. Pierwsze składy mają trafić na Pomorze Zachodnie w maju przyszłego roku. Inwestycja jest warta ponad 250 mln zł.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d4l1jmm

Podziel się opinią

Share
d4l1jmm
d4l1jmm