Trwa ładowanie...
d1o30bf
15-06-2016 18:20

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Bank Millennium spodziewa się, że w II kwartale jego portfel kredytowy lekko wzrośnie w porównaniu z I kwartałem. Sprzedaż kredytów gotówkowych będzie na poziomie zbliżonym do I kwartału i wyniesie miesięcznie około 220 mln zł - poinformował PAP Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

Share
d1o30bf

- Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium chciałby, by bank wypłacał dywidendę, ale nie sądzi, by było to teraz możliwe.

- Bank Millennium dostosowując się do oczekiwań swoich klientów rozwija kanały elektroniczne i ocenia, że w perspektywie najbliższych pięciu lat konieczne może być zmniejszenie liczby placówek o 10-20 proc. - poinformował PAP Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

- Bank Millennium podtrzymuje cel całorocznego poziomu kosztów ryzyka na poziomie około 50 pb. Wynik z odsetek utrzymuje się w trendzie wzrostowym - poinformował PAP Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

- Jakość portfela kredytów we franku szwajcarskim Banku Millennium pozostaje bardzo dobra. Ewentualne rozwiązanie kwestii tych kredytów musi uwzględniać kryteria społeczne. Podjęte decyzje będą wywoływały natychmiastowe konsekwencje dla sektora bankowego - poinformował PAP Joao Bras Jorge, prezes banku.

d1o30bf

- Nowy prezes ATM-u Sylwester Biernacki nie zamierza zmieniać strategii spółki, chce jednak zmienić sposób jej realizacji. ATM będzie brał udział w konsolidacji rynku i ma stać się dużym graczem w skali środkowej Europy. W perspektywie od trzech do pięciu lat spółka ma być gotowa na inwestora branżowego.

- Nowy zarząd ATM-u nie planuje tzw. "nowego otwarcia", jednak nie wyklucza, że może być konieczność przeszacowania wartości udziałów w spółce Linx Telecommunications - poinformował PAP prezes spółki Sylwester Biernacki. Prezes, który ma około 0,7 mln akcji ATM-u nie wyklucza możliwości zwiększenia zaangażowania w spółkę.

- Prezes i główny akcjonariusz TelForceOne Sebastian Sawicki jako główne motywy ogłoszonego przez siebie wezwania i planowanego delistingu wymienia trudną sytuację rynkową i konieczność reorganizacji spółki. Wskazuje też na wysokie koszty bycia spółką publiczną vs. możliwe do uzyskania korzyści.

- Energa nie złożyła oferty na aktywa EdF, ale nie wyklucza odkupienia ich części od tego, kto je nabędzie. Obecnie priorytetem są własne inwestycje spólki - powiedział dziennikarzom prezes spółki Dariusz Kaśków.

d1o30bf

- Wskutek spełnienia się ostatniego z warunków zawieszających, Idea Bank zamknął transakcję sprzedaży 100 proc. akcji GetBack i otrzymał zapłatę pierwszej transzy ceny sprzedaży w wysokości 515 mln zł - poinformował bank w komunikacie. Zysk z inwestycji osiągnięty przez Idea Bank wyniósł 0,5 mld zł, a szacowany wpływ transakcji na wynik za II kw. wyniesie ok. 310 mln zł.

- Zarząd Mercoru rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 7,99 mln zł, czyli 0,51 zł na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

- Środowe ZWZ Comarchu podjęło uchwałę o przekazaniu zysku wypracowanego w 2015 r. w całości na kapitał zapasowy.

- APS Energia zakłada, że mimo niesprzyjającej koniunktury w I półroczu, w całym roku wyniki spółki będą rdr lepsze - poinformował prezes Piotr Szewczyk. Dodał, że chociaż plany akwizycyjne zeszły na dalszy plan ze względu na budowę nowego zakładu produkcyjnego, to spółka nadal myśli o przejęciach.

d1o30bf

- Po wyroku KIO, w którym izba nakazała m.in. unieważnienie wyboru oferty Atosa, ARiMR jako najkorzystniejszą w przetargu na utrzymanie i rozwój systemu SIA wybrała ofertę HP Enterprise za 73,3 mln zł. Na drugim miejscu znalazła się oferta Comarchu za 109,2 mln zł - podała ARiMR.

- Grupa Recykl liczy na poprawę wyników w 2016 r., mimo utrzymania wolumenów przerobionych opon na poziomie zbliżonym do 2015 r. - poinformował wiceprezes spółki Maciej Jasiewicz. Dodał, że spółka prowadzi rozmowy o potencjalnej współpracy z partnerami m.in. z Turcji, USA i Kanady.

- Zarząd notowanej na NewConnect spółki Hortico chce rekomendować walnemu zgromadzeniu, aby z zysku za 2015 r. wypłacono akcjonariuszom 587,2 tys. zł dywidendy, czyli 0,05 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- PKO Bank Hipoteczny zakończył budowę księgi popytu na drugą emisję listów zastawnych o wartości 500 mln zł. Marża ponad WIBOR 3M ustalona w ramach procesu wynosi 0,59 pp. - poinformował bank w środowym komunikacie.

d1o30bf

- W drugiej połowie 2016 roku Selena będzie koncentrować się nad rozwojem działalności na rynkach Europy Zachodniej oraz w obu Amerykach - podała spółka w komunikacie. Zamierza zwiększać sprzedaż innowacyjnych produktów. Jej celem jest długofalowa poprawa rentowności.

- Zarząd Pekabeksu zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu, aby spółka wypłaciła w formie dywidendy z zysku za 2015 r. 0,09 zł na akcję, a nie jak wcześniej podawano w projektach uchwał - 0,08 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Wsparciu działań służących usprawnieniu sprzedaży węgla z kopalni Makoszowy poświęcone było wtorkowe spotkanie związkowców z zabrzańskiej kopalni z wiceministrem energii Grzegorzem Tobiszowskim. Zwiększenie sprzedaży węgla poprawiłoby sytuację ekonomiczną zakładu.

- Walne Zgromadzenie Pegas Nonwovens zdecydował o wypłacie 1,25 euro dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d1o30bf

- Spółka PMPG Polskie Media prognozuje, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży ogółem w 2016 r. wyniosą 51 mln zł, skonsolidowana EBITDA wyniesie 8,1 mln zł, a skonsolidowany zysk operacyjny 7,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Jak dodano, grupa nie planuje dodatkowych nakładów na capex w 2016 r.

- OPTeam złożył nową ofertę kupna pozostałych akcji spółki Polskie ePłatności za 75 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1o30bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o30bf
d1o30bf