Trwa ładowanie...
d4g1koh
08-03-2017 19:05

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Polska Grupa Energetyczna podtrzymuje politykę dywidendową - poinformował w środę wiceprezes Emil Wojtowicz.

d4g1koh
d4g1koh

- PGE zakłada, że nakłady inwestycyjne w tym roku będą na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym, gdy wyniosły 8,2 mld zł - poinformował na konferencji wiceprezes Emil Wojtowicz.

- PGE spodziewa się w tym roku wzrostu produkcji energii z węgla brunatnego i stabilnych wolumenów na węglu kamiennym - poinformował wiceprezes Emil Wojtowicz.

- PGE liczy, że do finalizacji transakcji przejęcia przez polskie konsorcjum aktywów EDF dojdzie wkrótce - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.

- PGE liczy, że do końca drugiego kwartału sfinalizuje sprzedaż Exatela - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.

d4g1koh

- PGE prowadzi analizy dotyczące budowy nowego bloku w ZEDO, które będą gotowe do połowy roku. Spółka bierze obecnie pod uwagę cztery technologie - poinformował prezes Henryk Baranowski.

- Zysk netto grupy PGE, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w 2016 roku 2.568 mln zł wobec 3.032 mln zł straty rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie rocznym. Wcześniej PGE szacowała, że jej zysk netto wyniósł w ubiegłym roku 2.447 mln zł.

- PGE spodziewa się w 2017 roku wzrostu EBITDA rdr w segmencie obrotu - poinformowała spółka w prezentacji. Wcześniej spółka zakładała, że w obrocie tegoroczne wyniki będą stabilne rdr.

- PGNiG jest przekonane, że wygra w postępowaniu arbitrażowym przeciwko Gazpromowi. Spółka spodziewa się wyroku w lipcu-sierpniu tego roku - poinformował podczas środowej telekonferencji prezes PGNiG Piotr Woźniak.

d4g1koh

- PGNiG złożył do URE wniosek taryfowy dla odbiorców detalicznych. Liczy na podwyżkę taryfy - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes spółki Maciej Woźniak.

- PGNiG liczy na podwojenie sprzedaży gazu na Ukrainę w tym roku - poinformował podczas konferencji prasowej prezes spółki Piotr Woźniak. Sprzedaż może wzrosnąć do ok. 800 mln m sześc.

- Strata PGG na koniec zeszłego roku była niższa niż zakładana w biznesplanie, co napawa PGNiG umiarkowanym optymizmem - poinformował na konferencji prasowej prezes PGNiG Piotr Woźniak. Nie chciał mówić, czy PGNiG jest skłonny dofinansować połączoną PGG i KHW kolejną kwotą.

d4g1koh

- Deklarowany udział PGNiG Termika w procesie przejmowania od EDF aktywów, to 30 proc. - poinformował na konferencji prasowej prezes PGNiG Piotr Woźniak.

- Zysk netto grupy PGNiG przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w IV kw. 2016 roku 722 mln zł - wynika z raportu rocznego. Spółka w połowie lutego szacowała, że zysk, z uwzględnieniem odpisów aktualizacyjnych, wyniesie 690 mln zł.

- Grupa PGNiG planuje w 2017 roku wydatki inwestycyjne na poziomie 5,14 mld zł - podała spółka w raporcie rocznym.

d4g1koh

- PKO Bank Hipoteczny planuje w 2017 roku przeprowadzić kolejne emisje listów zastawnych i utrzymać pozycję najbardziej aktywnego polskiego emitenta listów zastawnych - poinformował PAP Rafał Kozłowski, prezes banku.

- The Digitals, spółka zależna Mediacap za 2,78 mln zł stanie się właścicielem 51,1 proc. udziałów w firmie TalentMedia, która świadczy usługi sieci partnerskiej dla kanałów na YouTube oraz organizacji kampanii marketingowych w mediach społecznościowych - podał Mediacap w komunikacie.

- CUBE.ITG liczy na ożywienie w sektorze zamówień publicznych. Aktualny backlog spółki na 2017 r. wynosi 37,9 mln zł, w II kwartale powinien wzrosnąć do blisko100 mln zł - poinformował na konferencji wiceprezes Arkadiusz Zachwieja. CUBE.ITG nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za ubiegły rok. Do końca II kw. chce wyemitować obligacje o wartości 10 mln zł.

d4g1koh

- Mostostal Zabrze ocenia, że pojawiło się ryzyko dokonania odpisów aktualizujących i aktualizacji wyceny kontraktu z firmą Valmet AB, co może obniżyć wynik netto za 2016 rok o około 15,8 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd GetBack rozpoczął negocjacje ze znaczącymi akcjonariuszami dwóch podmiotów z branży zarządzania wierzytelnościami, w sprawie nabycia akcji tych podmiotów - poinformowała spółka w komunikacie.

- NEF Battery Holdings, który w styczniu ogłosił wezwanie do sprzedaży 6.568.261 akcji Orła Białego, stanowiących 39,45 proc. kapitału, po 8,65 zł za szt., zdecydował o przedłużeniu terminu składania zapisów do 20 kwietnia - poinformowała pośrednicząca w wezwaniu Ipopema Securities.

d4g1koh

- IMS podpisał list intencyjny z czteroma udziałowcami spółki Pixel Inspiration Holdings posiadającymi łącznie 90 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników oraz z samą spółką Pixel. List został podpisany w celu ustalenia warunków, na jakich IMS odkupiłby od udziałowców Pixel większościowy pakiet udziałów - podał IMS w komunikacie.

- 27 marca Polska Grupa Górnicza (PGG) wypłaci całej ok. 30-tysięcznej załodze jednorazową nagrodę w wysokości 1,2 tys. zł brutto dla każdego pracownika - podano podczas środowego spotkania ze związkowcami. Umożliwiają to lepsze od zakładanych wyniki firmy.

- Obecny portfel zamówień grupy ZUE wynosi ok. 332 mln zł - podała spółka w komunikacie. Przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których ZUE złożyła oferty z najniższą ceną (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi z kolei ok. 928 mln zł.

- P4, operator sieci Play, podpisał umowę ws. pozyskania kredytu o wartości 7 mld zł, który zostanie wykorzystany do refinansowania zadłużenia - poinformował P4 w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d4g1koh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g1koh