Trwa ładowanie...
dpegr5b

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Zysk netto grupy Enea, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w trzecim kwartale 2014 roku 211,7 mln zł wobec 207,2 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Konsensus PAP zakładał zysk netto na poziomie 150,1 mln zł.
Share
dpegr5b

- Grupa Enea zakłada, że redukcja kosztów przyniesie firmie w tym roku ok. 200 mln zł oszczędności - poinformowała wiceprezes spółki Dalida Gepfert.

- Enea może do końca roku przejąć farmy wiatrowe o mocy 80-90 MW. Nie wyklucza wyjścia jeszcze w tym roku na rynek z emisją obligacji - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Enea zastanowi się nad ewentualnym udziałem w prywatyzacji PKP Energetyka - poinformowali przedstawiciele spółki.

dpegr5b

- Enea może rekomendować wypłatę 30 proc. tegorocznego zysku na dywidendę - poinformowała wiceprezes spółki Dalida Gepfert.

- Kompania Węglowa zdecydowała o odłożeniu oferty euroobligacji o wartości 500 mln USD - poinformowała agencja Bloomberg.

- Polskie Inwestycje Rozwojowe mogą zaangażować się w finansowanie przejęcia kopalń Kompanii Węglowej przez Weglokoks pod warunkiem między innymi sensowności biznesowej tego przedsięwzięcia - poinformował wiceminister skarbu państwa Wojciech Kowalczyk.

- Grupa Monnari rozgląda się na rynku pod kątem przejęć, ale nie prowadzi żadnych zaawansowanych rozmów poza toczącymi się ciągle negocjacjami z Kan - poinformowali w środę przedstawiciele spółki.

dpegr5b

- ABC Data rozważa aktualizację obecnej strategii, jednak ewentualne zmiany będą "ewolucyjne", a nie "rewolucyjne" - poinformowali przedstawiciele spółki. Grupa oczekuje, że w wynikach 2015 r. widoczne będą efekty działań z kolejnych rynków zagranicznych, na których marże są wyższe od krajowych.

- Kruk spodziewa się wysokich inwestycji w portfele wierzytelności w czwartym kwartale. Spółka bierze udział w trzech, czterech przetargach na duże portfele w Polsce, chce też dokonać pierwszej inwestycji w Niemczech - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Innova Phoenix w porozumieniu z innymi podmiotami, chce wykupić 1.748.032 akcji Bakallandu, stanowiących 8,9 proc. liczby głosów na walnym spółki, za cenę 2,8 zł za akcję - podała Ipopema Securities.

- Prognoza Neuki zakładająca wypracowanie 90 mln zł zysku netto w 2014 r. jest realna, mimo słabszych od oczekiwań wyników w III kwartale - oceniają analitycy. Ich zdaniem przyspieszenie restrukturyzacji ACP Pharma generuje dodatkowe koszty, ale pozytywnie wpłynie na wyniki w dłuższej perspektywie.

dpegr5b

- Wyższe koszty związane z działalnością ACP Pharma utrzymają się do końca roku, a w IV kw. mogą wystąpić dodatkowe koszty restrukturyzacji zbliżone do tych z III kw. - podał Piotr Sucharski, prezes Neuki. Grupa chce w 2014 r. wykorzystać część z kilkunastomilionowej straty podatkowej przejętego ACP.

- Stopa redukcji zapisów inwestorów indywidualnych na akcje w ofercie publicznej Vigo System wyniosła 86,3 proc. - podała spółka w komunikacie.

- Grupa CEZ, która po trzech kwartałach tego roku wypracowała 54,7 mld CZK EBITDA, podniosła całoroczną prognozę EBITDA do 72 mld CZK z 70,5 mld CZK wcześniej - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Serinus rozpoczął prace nad odwiertem Moftinu-1001 w Rumunii - poinformowała spółka w komunikacie. To jeden z dwóch zaplanowanych na ten rok odwiertów Serinusa w tym kraju.

dpegr5b

- Fundusze zarządzane przez PZU TFI zwiększyły zaangażowanie w spółkę WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi do 5,01 proc. udziałów w kapitale i głosów na WZ - podała WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi w komunikacie.

- Narodowy Bank Polski zgodził się na prowadzenie przez Polski Standard Płatności mobilnego systemu płatności pod nazwą "BLIK" - poinformowała spółka PSP w środowym komunikacie.

- PKO BP ocenia, że w czwartym kwartale sprzedaż kredytów segmentu detalicznego może być na poziomie z III kwartału 2014 roku, kiedy to wyniosła 6,3 mld zł - poinformował PAP Jacek Obłękowski, wiceprezes banku.

- Zetkama podniosła prognozy na 2014 rok. Zaktualizowana prognoza dla grupy zakłada wypracowanie w 2014 roku 28,5 mln zł zysku netto. 43,5 mln zł EBITDA oraz 301 mln zł przychodów ze sprzedaży - podała Zetkama w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dpegr5b

Podziel się opinią

Share
dpegr5b
dpegr5b