Trwa ładowanie...
dyvpkm8

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- KGHM w styczniu zapłacił 6,66 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

Share
dyvpkm8

- Zysk netto grupy Cyfrowego Polsatu wyniósł w czwartym kwartale 2014 roku 14 mln zł i okazał się wyższy od konsensusu, który zakładał 3,3 mln zł straty.

- Cyfrowy Polsat planuje przekroczyć w tym roku 1 mln usług pakietowych smartDom - wynika z wypowiedzi prezesa Tomasza Gillnera-Gorywody.

- Cyfrowy Polsat prognozuje na ten rok średni, jednocyfrowy wzrost rynku reklamy telewizyjnej - poinformował na konferencji Maciej Stec, członek zarządu spółki. (PAP)

dyvpkm8

- Cyfrowy Polsat szacuje, że nakłady inwestycyjne grupy w 2015 roku wyniosą około 10 proc. przychodów, czyli mniej więcej 900 mln zł - poinformował na konferencji dyrektor finansowy Tomasz Szeląg.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w styczniu 2015 roku 185.962 sztuki i było o 11 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

- Midas planuje zakończyć pierwszy etap budowy sieci na częstotliwości 800 MHz, czyli 1.200 stacji bazowych, w ciągu kilku tygodni - poinformował na konferencji Andrzej Abramczuk, członek rady nadzorczej Midasa.

- Mennica Legacy Tower, wspólna inwestycja biurowa Mennicy Polskiej i Golub GetHouse, ma zostać oddana do użytku w 2018 roku - poinformowała Mennica Polska.

dyvpkm8

- Asseco Business Solutions rozważa, podobnie jak w minionym roku, przeznaczenie całego zysku na dywidendę. Portfel zamówień spółki na 2015 r. ma wartość 87,7 mln zł i jest kilka proc. wyższy rdr.

- Elektrotim szacuje, że w tym roku sprzedaż grupy wyraźnie przekroczy 200 mln zł - poinformował Andrzej Diakun, prezes spółki. Firma ma szansę na kontrakty zagraniczne.

- Wartość portfela zamówień Comarchu jest obecnie wyższa niż przed rokiem i wskazuje na możliwość zwiększenia sprzedaży w 2015 r. Informatyczna grupa chce utrzymać rentowność z 2014 r., ale będzie to trudne. Planowane nakłady inwestycyjne na 2015 r. to około 55 mln zł - poinformował wiceprezes spółki Konrad Tarański.

- Wartość portfela zamówień Comarchu jest obecnie wyższa niż przed rokiem i wskazuje na możliwość zwiększenia sprzedaży w 2015 r. Informatyczna grupa chce utrzymać rentowność z 2014 r., ale będzie to trudne - poinformował wiceprezes spółki Konrad Tarański.

dyvpkm8

- Chemoservis-Dwory planuje emisje obligacji o wartości do 30 mln zł - podała spółka w komunikacie. Pozyskane pieniądze trafią na zwiększenie środków obrotowych i akwizycje firm związanych z utrzymaniem ruchu.

- Przychody Work Service w '15 mogą wynieść nawet 2,3 mld zł - poinformował PAP Tomasz Misiak, szef rady nadzorczej spółki. Dodał, że zarząd nie planuje emisji akcji, a wypłata dywidendy nadal stoi pod znakiem zapytania. Ponadto, w związku z rozwojem działalności w branży IT, spółka planuje liczne akwizycje, nie tylko na terenie Niemiec.

- ABC Data do końca marca może przedstawić nową strategię na najbliższe lata. Spółka nie spodziewa się żadnych istotnych zdarzeń jednorazowych w wynikach za IV kw. i podtrzymuje prognozę na 2014 r. ABC Data w 2014 r. miała dobre przepływy operacyjne i może przeznaczyć znaczną część zysku na dywidendę.

- Polwax w strategii na lata 2015-2020 zakłada, że w tych latach na dywidendę dla akcjonariuszy trafiać będzie 30-50 proc. zysku netto uwzględniając bieżące potrzeby spółki i perspektywy jej rozwoju - podał Polwax w komunikacie.

dyvpkm8

- Polwax szacuje, że budowa instalacji odolejania rozpuszczalnikowego może pochłonąć 60-80 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2019 roku. Spółka skłania się ku finansowaniu dłużnemu. Nie planuje emisji akcji - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Indata Software sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii H oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C ,D, E, F, G, H oraz praw do akcji serii H - podała KNF w komunikacie.

- UOKiK wydał pięć decyzji, w których zgodził się na dokonanie koncentracji - podał Urząd w komunikacie. Dotyczą one m.in. spółki Asseco i Drosedu.

- Obecny portfel zamówień grupy Mostostalu Zabrze wynosi ponad 1,4 mld zł, w tym 618 mln zł to wartość podpisanych kontraktów. Część transakcji sprzedaży nieruchomości za 61 mln zł na rzecz firm z grupy Pinnacle ma być zrealizowana na przełomie III i IV kw. br., a część na przełomie I i II kw. 2016 r. - podała spółka.

- Zarząd Orange Polska rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,5 zł na akcję z zysku za 2014 r. - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dyvpkm8

Podziel się opinią

Share
dyvpkm8
dyvpkm8