Trwa ładowanie...
dh8icfu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Rząd zdecydował na nadzwyczajnym posiedzeniu w środę o wniesieniu 11 kopalń Kompanii Węglowej do Towarzystwa Finansowego Silesia - poinformował minister skarbu Andrzej Czerwiński.

Share
dh8icfu

- TF Silesia, do której trafi 11 kopalń Kompanii Węglowej, będzie podstawą dla budowy silnego koncernu paliwowo-energetycznego - poinformował minister skarbu Andrzej Czerwiński. Zainteresowanie udziałem w projekcie wyraziły spółki energetyczne.

- PGE i Energa są zainteresowane budową na bazie Kompanii Węglowej koncernów paliwowo-energetycznych, analizę projektu rozpocznie także PGNiG Termika - poinformował resort skarbu w komunikacie prasowym.

- PGE otrzymała propozycję zaangażowania w Towarzystwo Finansowe Silesia i jest zainteresowana zaangażowaniem w TF Silesia na warunkach rynkowych - poinformował PAP Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE.

dh8icfu

- Energa przystąpi do analizy projektu zaangażowania się w TF Silesia, do której trafić ma 11 kopalń Kompanii Węglowej - poinformowała Energa w oświadczeniu przesłanym PAP.

- Rozwiązanie dla Kompanii Węglowej, które miało zostać uznane przez Komisję Europejską za niedozwoloną pomoc publiczną, w jeszcze gorszej z tego punktu widzenia postaci rząd przedstawił jako ratunek dla kopalń - ocenił szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik.

- PZU sfinalizował sprzedaż 99,879 proc. akcji PZU Lietuva na rzecz norweskiej spółki Gjensidige Forsikring - podał PZU w komunikacie. Cena wyniosła 54 mln euro, a kwota stanowiąca kwotę wyrównania aktywów netto wyniosła prawie 12 mln euro.

- Agencja ratingowa Moody's oczekuje spadku zysków polskich banków w latach 2015-2016. Moody's nie widzi obecnie poważnego powodu do przewalutowania kredytów walutowych - poinformowali na środowej konferencji przedstawiciele agencji.

dh8icfu

- Getin Noble liczy na wzrost wyniku odsetkowego w trzecim kwartale. Bank chce w czwartym kwartale sprzedać wierzytelności hipoteczne o wartości nominalnej kilkuset mln zł - poinformował PAP Krzysztof Rosiński, prezes banku.

- Orlen Upstream szacuje, że w tym roku wydatki na poszukiwanie i wydobycie wyniosą ok. 400 mln zł - poinformował dziennikarzy Wiesław Prugar, prezes spółki.

- PKO BP złożył wniosek o upadłość Prokomu Investments - poinformował PAP Tomasz Adamski, rzecznik SO w Gdańsku. Wiceprezes spółki Marcin Dukaczewski poinformował z kolei, że Prokom uzgodnił z bankiem wszystkie elementy porozumienia, zgodnie z którym PKO BP wycofa w krótkim czasie wniosek.

- mBank Hipoteczny ocenia, że w 2016 roku wartość emisji listów zastawnych będzie wyższa niż w 2015 roku i wyniesie 1,5-2 mld zł - poinformował PAP Piotr Cyburt, prezes mBanku Hipotecznego.

dh8icfu

- Pfleiderer Grajewo planuje ponowne IPO "Jednego Pfleiderera". Notowanie na warszawskiej giełdzie połączonej spółki planowane jest w końcu 2015 r., uzależnione będzie jednak od warunków rynkowych - podała spółka w komunikacie.

- EBOiR wyda 20 mln zł na zakup obligacji emitowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie - podał bank w komunikacie.

- Inno-Gene, spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect, chce w I połowie 2016 roku przynieść się na główny rynek GPW. Spółka w ramach oferty publicznej planuje emisję 1.300.630 akcji.

- Kofola CeskoSlovensko przygotowała prospekt, który został zatwierdzony przez Czeski Bank Narodowy - podała Kofola w komunikacie. Celem jest dopuszczenie akcji Kofola CeskoSlovensko do obrotu na praskiej giełdzie, co ma nastąpić w okolicach 1 października tego roku.

dh8icfu

- Operatorzy zrzeszeni w Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego wykonali od początku 2015 r. w sumie 22 odwierty, w tym dwadzieścia na złożach konwencjonalnych i dwa na złożach niekonwencjonalnych - podała OPPPW w komunikacie.

- Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na dostawę systemu zarządzania walką szczebla batalionu (BMS - Battlefield Management System) dla polskiego wojska złożyło czterech wykonawców, a wśród nich konsorcjum z udziałem Asseco Poland oraz konsorcjum z Comarchem - poinformował na konferencji szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. Adam Duda.

- SMT podpisało umowę, na mocy której sprzeda spółkę Codemedia na rzecz Versalis Equity za łącznie 17,7 mln zł - podało SMT w komunikacie.

- Rada nadzorcza Projprzemu nie wyraziła zgody na zakup akcji spółki Małkowski-Martech. Tym samym negocjacje w sprawie nabycia pakietu zostały zakończone - podał Projprzem w komunikacie.

dh8icfu

- Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli supermarketów spożywczych Intermarche oraz typu "dom i ogród" Bricomarche, planuje w skali całego 2015 roku wygenerować obroty na poziomie 5,85 mld zł - poinformowała spółka podczas konferencji. Grupa planuje kolejne otwarcia sklepów i stacji benzynowych.

- Comarch intensywnie inwestuje w rozwój produktów i rynków. Nakłady inwestycyjne na te cele w 2015 r. mogą wynieść około 100 mln zł. Comarch nie wyklucza, że przed końcem roku poinformuje o kolejnej akwizycji za granicą. Spółka spodziewa się dobrych wyników za III kw. - poinformował PAP prezes spółki Janusz Filipiak.

- Libet podpisał list intencyjny dotyczący przejęcia połowy udziałów niemieckiej firmy Gerwing Sachsen, producenta płyt betonowych - podała polska spółka w komunikacie.

- Spółka Suwary podpisała z Onico Trade Mark list intencyjny, w którym obie firmy oświadczają, że są zainteresowane zawarciem umowy sprzedaży zakładu produkcyjnego w Bydgoszczy - poinformowały Suwary.

dh8icfu

- PGE otrzymała propozycję zaangażowania w Towarzystwo Finansowe Silesia i jest zainteresowana zaangażowaniem w TF Silesia na warunkach rynkowych - poinformował PAP Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE.

- Akcjonariusze Komputroniku zdecydowali o wypłacie 0,5 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Asbisu zatwierdzili program skupu do 1 mln akcji własnych - podała spółka w komunikacie. Na realizację programu ma zostać przeznaczone maksymalnie 500 tys. dolarów.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dh8icfu

Podziel się opinią

Share
dh8icfu
dh8icfu