Trwa ładowanie...
dil7nno
29-11-2016 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Michał Gajewski objął funkcję prezesa BZ WBK - poinformował bank w komunikacie.

dil7nno
dil7nno

- Zysk netto Inter Carsu w III kwartale tego roku wzrósł do 67,5 mln zł z 60,1 mln zł przed rokiem i był praktycznie zgodny z oczekiwaniami analityków na poziomie 64,5 mln zł.

- iAlbatros Group planuje sprzedać 100 proc. akcji spółki zależnej iAlbatros Poland za co najmniej 140 mln zł, a środki z transakcji, w kwocie 120-160 mln zł, przeznaczyć na skup akcji własnych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW)
, zwołane m.in. w sprawie podjęcia decyzji o przyszłości kopalni Krupiński, przerwało obrady do czwartku. Wniosek o przerwę zgłosił przedstawiciel głównego akcjonariusza spółki - Skarbu Państwa.

- Agro Duda z grupy Gobarto ma warunkową umowę kupna od Skarbu Państwa 100 proc. akcji spółki Ferma-Pol za 22 mln zł - podało Gobarto w komunikacie.

dil7nno

- Mercator Medical chce utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu na poziomie przychodów i zysku netto w najbliższych dwóch latach - poinformował podczas konferencji zarząd spółki. Grupa planuje także poprawiać marżę.

- Echo Investment prowadzi rozmowy w sprawie zakupu gruntów, na których może powstać około 500 tys. m kw. powierzchni biurowej, mieszkaniowej i handlowej. Łączna wartość działek to ok. 900 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Asseco Poland w październiku zakończyło przeniesienie ponad 3 mln klientów Orange, korzystających z usług stacjonarnych np. telefonu, internetu i telewizji, do nowego systemu. Prace trwały od marca 2014 do października 2016 r. - poinformował Orange Polska w komunikacie

- Trakcja, która obecnie ma 50 proc. udziałów w spółce Bahn Technik Wrocław, złożyła wniosek o przejęcie nad nią kontroli - podał UOKiK na stornach internetowych. Giełdowa firma w listopadzie podpisała umowę ws. przejęcia pozostałych udziałów w tej firmie za 21,5 mln zł.

dil7nno

- Wtorkowe walne Kruka uchwaliło podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru oraz zaoferowania tych akcji w drodze subskrypcji prywatnej skierowanej do nie więcej niż 149 inwestorów - podał Kruk w komunikacie.

- Akcjonariusze CD Projekt zdecydowali o przeznaczeniu do 250 mln zł na program skupu akcji własnych w celu umorzenia, uchylając i zastępując jednocześnie uchwałę w tej sprawie z 24 maja 2016 r. - podała spółka w komunikacie. Zmiany wynikały z konieczności dostosowania buybacku do regulacji unijnych.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dil7nno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dil7nno