Trwa ładowanie...
d1cvxni
d1cvxni

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Przedstawiciele górniczych i energetycznych spółek oraz banków i instytucji finansowych podpisali we wtorek w Katowicach porozumienie w sprawie rozpoczęcia działalności Polskiej Grupy Górniczej (PGG). W sumie planowana łączna wartość zaangażowania kapitałowego inwestorów to ponad 2,4 mld zł, a banków, wraz z Węglokoksem, w postaci obligacji - ponad 1 mld zł.
Share
d1cvxni

- Tauron rozważa kilka opcji pozyskania środków na inwestycje, może m.in. szukać partnerów do swoich projektów, także dla budowy bloku w Jaworznie. Emisja akcji to "dalszy w kolejności scenariusz", możliwy w przypadku potrzeby finansowania nowych obszarów biznesowych - poinformował w rozmowie z PAP Remigiusz Nowakowski, prezes Tauronu.

- Kluczowe dla Tauronu jest ustabilizowanie sytuacji finansowej, co może w ostateczności odbyć się kosztem dywidendy, ale prezes spółki Remigiusz Nowakowski podkreśla, że nie jest zamiarem zarządu rezygnacja z dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Najtrudniejsze będą lata 2017-2018, choć według założeń spółki kowenanty nie powinny zostać wtedy przekroczone.

- Tauron chce renegocjować umowę gazową z PGNiG dotyczącą inwestycji w Stalowej Woli. Analizuje różne opcje dla planowanego bloku w Elektrowni Łagisza, w tym zmianę paliwa lub rezygnację z projektu - poinformował w rozmowie z PAP Remigiusz Nowakowski, prezes Tauronu.

d1cvxni

- PGNiG chce w tym roku utrzymać zeszłoroczną proporcję wypłacanej dywidendy do całości zysków - poinformował we wtorek prezes PGNiG Piotr Woźniak.

- Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie podjęła decyzję o przejęciu Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Knurowie przez Alior Bank - poinformował KNF w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zaprosiła banki do udziału w restrukturyzacji SKOK Arka - poinformowała Komisja we wtorkowym komunikacie.

- Wtorkowe ZWZ Budimeksu uchwaliło wypłatę 8,14 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 r.

d1cvxni

- Wewnętrzne plany Budimeksu na 2016 r. zakładają m.in. istotny wzrost sprzedaży, poprawę rentowności i utrzymanie skuteczności ofertowania. Z wypowiedzi prezesa spółki Dariusza Blochera wynika, że grupa może pokazać po I kw. rekordowy portfel zamówień.

- Na koniec marca tego roku PKN Orlen miał 1.748 stacji paliw wobec 1.749 na koniec zeszłego roku - podał POPiHN.

- Exictos, spółka z grupy Asseco Poland działająca w krajach portugalskojęzycznych liczy, że uda jej się poprawić wyniki w 2016 r. o około 10-15 proc. - poinformował PAP Daniel Araújo, prezes spółki.

- PS Holdco wezwał do sprzedaży 26,16 mln akcji Cognoru, dających 37,45 proc. głosów na WZ, po 0,97 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski BDM.

d1cvxni

- Zarząd Gekoplastu proponuje wypłatę 0,50 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Izrealska spółka Vaporjet może ogłosić wezwanie na 100 proc. akcji Novity - poinformował Lentex, który podpisał list intencyjny i rozpoczął negocjacje z Vaporjet na temat sprzedaży posiadanego pakietu 63,17 proc. akcji Novity, po 52,40 zł za akcję.

- Morpol ogłosił żądanie przymusowego wykupu 10.093.080 akcji Epigonu, czyli wszystkich posiadających przez pozostałych akcjonariuszy - poinformował pośredniczący w żądaniu Dom Maklerski mBanku.

- Kulczyk Investments sprzedał pakiet 24 mln akcji SABMiller plc, stanowiących 1,5 proc. wszystkich akcji (czyli połowę posiadanych udziałów) za nieco ponad 1 mld funtów - podał Kulczyk Investments w komunikacie.

d1cvxni

- The Farm 51 planuje wprowadzić Chernobyl VR Project na Oculus Store. W kolejnych miesiącach spółka udostępni wersje na inne platformy - podał The Farm w komunikacie prasowym.

- Zarząd Aiton Caldwell rekomenduje przeznaczenie prawie całego ubiegłorocznego zysku na dywidendę, co daje 0,09 zł na akcję. Walne, które ma zdecydować o wypłacie zwołane zostało na 10 maja tego roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Atal wprowadził do sprzedaży trzeci etap inwestycji Atal Francuska Park w Katowicach, w ramach którego powstanie 180 mieszkań i 3 lokale usługowe - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Konsorcjum, którego Bumech jest liderem, zawarło umowę z czarnogórską spółką Uniprom Metali na prowadzenie wydobycia rudy aluminium za 1,1 mld zł netto - poinformowała spółka w komunikacie.

d1cvxni

- Na koniec marca liczba klientów nju mobile wynosiła 801 tys., co oznacza wzrost o 102 tys. w porównaniu z końcem 2015 r. - poinformował rzecznik Orange Polska Wojciech Jabczyński na Twitterze.

- Walne Elektrobudowy zdecydowało, by z zysku za 2015 r. spółka wypłaciła blisko 19 mln zł dywidendy, czyli 4 zł na akcję - podała spółka w treści uchwał podjętych przez ZWZ 26 kwietnia.

- Neuca zamierza inwestować w młode firmy z branży healthcare. Chce kupować większościowe udziały spółek, które pasują do jej biznesu, by rozwijać w grupie nowe obszary działalności. Kwoty przeznaczone na ten cel będą uzależnione od liczby interesujących z punktu widzenia spółki projektów.

- Master Pharm zadebiutuje na rynku głównym warszawskiej giełdy w czwartek, 28 kwietnia - poinformowała spółka w komunikacie.

- Wittchen przeznaczy na dywidendę 11,95 mln zł, co daje 0,66 zł na akcję - poinformowała spółka w uchwałach walnego zgromadzenia.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1cvxni

Podziel się opinią

Share
d1cvxni
d1cvxni