Trwa ładowanie...
d4ige0u

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Sześć firm złożyło oferty wstępne w ramach ogłoszonej w październiku przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej aukcji na 19 rezerwacji częstotliwości - podał UKE w komunikacie prasowym.

Share
d4ige0u

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt związany z ofertą publiczną akcji serii F oraz dopuszczeniem do obrotu na rynku regulowanym akcji serii B, C, D, E, F - podała KNF w komunikacie.

- Empik Media & Fashion wyemitował niezabezpieczone obligacje denominowane w euro, o łącznej wartości nominalnej 37,96 mln euro oraz złotowe o wartości 7,5 mln zł, z terminem zapadalności 17 listopada 2017 roku - podała spółka w komunikacie.

- Midas ocenia, że pomimo niewzięcia udziału w aukcji częstotliwości LTE grupa może pozyskać prawa do tych zasobów radiowych "w inny sposób". Trwają prace nad aktualizacją strategii grupy - podał Midas w komunikacie.

d4ige0u

- Ghelamco zaoferuje inwestorom indywidualnym obligacje o wartości 50 mln zł. Jest to pierwsza transza w ramach II Programu publicznych emisji obligacji o łącznej wartości 250 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Vigo System, który zadebiutował w czwartek na rynku głównym GPW, zakłada, że w tym roku wypracuje wyniki nie gorsze niż w roku ubiegłym. Spółka podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy z wypracowanych zysków - poinformował dziennikarzy Mirosław Grudzień, prezes spółki.

- WDM Capital zadebiutuje na rynku głównym GPW w środę 26 listopada - poinformowała giełda w komunikacie.

- Wartość kredytów mieszkaniowych udzielonych w III kwartale spadła kdk o 3,61 proc. do 9,23 mld zł - wynika z opublikowanego przez Związek Banków Polskich raportu AMRON-SARFiN. Liczba kredytów spadła w tym czasie o 4,1 proc. do 43.653. W całym 2014 r. wartość udzielonych kredytów wyniesie ok. 38 mld zł.

d4ige0u

- Bank Pocztowy w 2015 roku będzie nadal ograniczał portfel kredytów instytucjonalnych, liczy że sprzeda 1,3 mld zł kredytów konsumpcyjnych, więcej niż w 2014 roku. Bank planuje poprawić wyniki, chce mieć 1 mln rachunków i zakłada emisję około 500 mln zł obligacji - poinformowali we wtorek przedstawiciele banku.

- Zatrzymanie rosnących kosztów w spółce, zwiększenie efektywności wydobycia i sprzedaży polskiego węgla to wyzwania, jakie stoją przed największą firmą górniczą w Europie Kompanią Węglową - zapowiada wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

- ING Otwarty Fundusz Emerytalny zarządzany przez ING PTE w wyniku objęcia akcji w ofercie publicznej Skarbiec Holding ma powyżej 5 proc. głosów na WZ spółki - podał Skarbiec w komunikacie.

- Mostostal Warszawa podpisał przedwstępną umowę sprzedaży 99,76 proc. akcji spółki zależnej, Mostostalu Puławy. Drugą stroną umowy jest firma High Business - podał Mostostal Warszawa w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d4ige0u

Podziel się opinią

Share
d4ige0u
d4ige0u