Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek
- Kurs spółki Labo Print wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym GPW o 2,21 proc. do 15,25 zł.
- Infovide-Matrix, które podpisało z Energą porozumienie ws. zakończenia realizacji kontraktu, spodziewa się, że środki za wykonane prace otrzyma niezwłocznie. Jeszcze nie wiadomo, jak porozumienie przełoży się na wynik spółki. Energa planuje kontynuować wdrożenie systemu przy pomocy spółki zależnej Energa Informatyka i Technologie.
- Lotos Norge, spółka należąca do Grupy Lotos, uzyskała zgody administracyjne Norweskiego Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Ropy i Energii na nabycie pakietu aktywów na polu gazowym Sleipner - podała spółka w komunikatach. Zamknięcie transakcji planowane jest do 31 grudnia 2015 roku.
- InPost zaprosił Pocztę Polską do zawarcia umowy współpracy międzyoperatorskiej w zakresie doręczania przesyłek sądowych - poinformował InPost w komunikacie. Rozpoczęcie negocjacji planowane jest do 15 stycznia 2016 r.
- Sygnity podpisało z Energa Informatyka i Technologie, spółką zależną Energi, umowę na dostarczenie oprogramowania wraz z licencjami do oprogramowania oraz prawem do jego aktualizacji. Wartość umowy to 5,48 mln euro, czyli około 23,2 mln zł - podało Sygnity w komunikacie.
- Do końca pierwszego kwartału 2016 roku zarząd grupy energetycznej Tauron zamierza wypracować wewnętrzne założenia nowej strategii, służącej m.in. zwiększeniu efektywności i podniesieniu wartości grupy - zadeklarował jej prezes Remigiusz Nowakowski.
- Atende podpisała umowę przejęcia w wyniku nabycia udziałów i podwyższenia kapitału docelowo 60 proc. udziałów w spółce Energy Data Lab - podało Atende w komunikacie.
- Selvita podpisała umowę z Merckiem dotyczącą prowadzonego wspólnie projektu onkologicznego w latach 2013-2015 r. - podała spółka. W ramach umowy Selvita może po osiągnięciu kamieni milowych otrzymać płatności, które łącznie mogą wynieść 16,5 mln euro, w tym 1,85 mln euro w pierwszych 5 latach.
- EDF Paliwa, w związku z brakiem porozumienia w sprawie ustalenia cen dostaw na 2016 r., wypowiedział Bogdance umowę na dostawę węgla energetycznego - poinfomowała Bogdanka w komunikacie. Umowa będzie obowiązywała do końca 2016 r.
- Energa Elektrownie Ostrołęka przedłużyła z Bogdanką okres obowiązywania umowy na dostawy węgla do końca 2016 roku. Wartość umowy wzrosła o 4,36 proc. - podały spółki w komunikatach.
============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================