Trwa ładowanie...
d2os4xl
19-04-2016 18:05

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Grupa Kruk wygrała przetarg na zakup portfela wierzytelności od hiszpańskiego banku BIGBANK AS Consumer Finance. Wartość nominalna portfela to 3 mln euro. Firma chce zwiększać inwestycje na tym rynku, bierze udział w kilku kolejnych przetargach.

d2os4xl
d2os4xl

- Bank Gospodarstwa Krajowego zarejestrował 100 umów o udzielenie wsparcia w ramach działającego od dwóch miesięcy Funduszu Wsparcia Kredytobiorców na łączną kwotę 2,2 mln zł - poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe banku.

- Akcjonariusze DTP zdecydowali o wypłacie 0,08 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. - podała spółka w komunikacie. Łączna kwota dywidendy to 2,9 mln zł.

- Aegon Otwarty Fundusz Emerytalny zwiększył zaangażowanie w Groclinie do 5,287 proc. udziału w kapitale zakładowym i głosów na WZ - poinformowała spółka w komunikacie.

- Beskidzkie Biuro Consultingowe prognozuje, że w 2016 jego zysk brutto wyniesie 800 tys. zł -1 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

d2os4xl

- MLP Group wypłaci w formie dywidendy 41,66 mln zł, czyli 2,3 zł dywidendy na akcję - podała spółka w treści uchwał podjętych przez walne zgromadzenie akcjonariuszy.

- Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na powołanie Brunona Bartkiewicza na prezesa ING Banku Śląskiego - podała KNF w komunikacie.

- WZ spółki Power Media uchwaliło wypłatę z zysku za 2015 rok 3 gr dywidendy na akcję. Łącznie na dywidendę trafi 192 tys. zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Etos, właściciel marki odzieżowej Diverse, odstąpił od przeprowadzenia oferty publicznej w związku ze zbliżającym się terminem wygaśnięcia ważności prospektu oraz niekorzystnymi warunkami rynkowymi - podała spółka w komunikacie.

d2os4xl

- Przydzielono wszystkie akcje oferowane przez Polski Bank Komórek Macierzystych, czyli 1,2 mln zł akcji - poinformowała spółka w komunikacie. Średnia stopa redukcji zapisów złożonych na akcje spółki w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 45,882 proc.

- Alior Bank zaoferuje ośmioletnie obligacje serii P1B o łącznej wartości 70 mln zł - podał bank w komunikacie.

- Wodkan chce wypłacić 870,2 tys. zł dywidendy, czyli 0,17 zł na akcję - wynika z projektów uchwał na WZ spółki zwołane na 16 maja.

d2os4xl

- Polska Grupa Energetyczna podała szacunkowe dane operacyjne i sprzedażowe za styczeń-marzec 2016 roku, zgodnie z którymi produkcja energii elektrycznej w grupie wyniosła 13,2 TWh, wolumen sprzedaży detalicznej sięgnął 10,7 TWh, a wolumen dystrybuowanej energii 8,6 TWh - podała spółka w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na PBG w upadłości układowej karę pieniężną w wysokości 800 tys. zł z powodu nienależytego wykonania obowiązków informacyjnych - podała KNF w komunikacie.

- Przychody grupy Orbis, według wstępnych danych, w I kwartale 2016 roku wyniosły 247,2 mln zł, czyli były o 7,9 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformował Orbis w komunikacie.

d2os4xl

- KNF jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku BGŻ BNP Paribas i Sygma Bank Polska - podała KNF w komunikacie.

- Grupa Żywiec wypłaci dywidendę w łącznej wysokości 35 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Roche spodziewa się leków biopodobnych do MabThera i Herceptin w Europie w drugiej połowie 2017 roku - poinformował, cytowany przez agencję Bloomberg, Daniel O'Day, dyrektor działu farmaceutycznego firmy Roche, komentując raport kwartalny szwajcarskiego koncernu.

- Forte chce wypłacić 23,9 mln zł dywidendy z zysku za 2015 rok, czyli 1 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2os4xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2os4xl