Trwa ładowanie...
d45g4hc
22-03-2016 18:30

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Getin Noble Bank w strategii na lata 2016-2018 liczy, że jego wskaźnik kosztów do dochodów spadnie do poniżej 50 proc., a ROE brutto będzie powyżej 10 proc. Na koniec 2018 roku wynik odsetkowy będzie o 300 mln zł większy niż obecnie - poinformował bank w komunikacie.

d45g4hc
d45g4hc

- Getin Noble Bank wystąpił do Komisji Nadzoru Finansowego o akceptację programu postępowania naprawczego - poinformował bank w komunikacie.

- Strata netto Getin Noble Banku w IV kwartale 2015 roku wyniosła 195,4 mln zł - wynika z obliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. Analitycy spodziewali się, że strata wyniesie 162,1 mln zł.

- Getin Noble Bank ocenia, że w perspektywie 2018 roku suma bilansowa banku może spaść o kilka miliardów złotych. W skali roku wysokość podatku bankowego dla banku wynosi około 240 mln zł - poinformował Krzysztof Rosiński, prezes banku.

- Zarząd Getin Noble Banku planuje zwołać w kwietniu walne zgromadzenie akcjonariuszy w sprawie scalenia akcji - poinformował Krzysztof Rosiński, prezes banku.

d45g4hc

- Getin Noble Bank nie planuje emisji akcji w celu zwiększenia współczynników wypłacalności - poinformował Krzysztof Rosiński, prezes banku.

- Jarosław Myjak złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa banku PKO BP z dniem 22 marca - podał bank w komunikacie.

- Richard Gaskin, prezes Banku BPH ocenia, że jest duże zainteresowanie zakupem banku i liczy, że GE uzgodni transakcję z odpowiednim oferentem.

- Strata netto grupy Banku BPH w czwartym kwartale 2015 roku wyniosła 1,09 mld zł - poinformował bank w komunikacie.

d45g4hc

- Zmianę sposobu ustalania składek banków na Bankowy Fundusz Gwarancyjny z rocznego na kwartalny przewiduje nowelizacja ustawy o BFG, którą w poniedziałek, jak informuje kancelaria prezydenta, podpisał prezydent Andrzej Duda. Nowela dostosowuje polskie prawo do norm unijnych.

- Tauron podpisał 21 marca porozumienie z obligatariuszami posiadającymi 6.937 obligacji serii TPEA1119, co stanowi 39,64 proc. łącznej wartości nominalnej tych papierów - podała spółka w komunikacie.

- Boryszew inwestuje w kraju i na świecie. Skala inwestycji skłania spółkę do intensyfikacji sprzedaży aktywów nieoperacyjnych, w tym nieruchomości w Warszawie za 90-100 mln zł. Transakcja może zostać sfinalizowana w I półroczu 2016 r. - poinformował prezes Piotr Szeliga, w liście do akcjonariuszy.

- Grupa Boryszewa może w tym roku zainwestować ok. 180 mln zł - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Piotr Szeliga. Zapowiedział wyraźną poprawę wyników segmentu motoryzacyjnego w tym roku.

d45g4hc

- Vistula planuje otwarcie w 2016 r. 52-54 nowych salonów własnych i franczyzowych, co oznacza wzrost powierzchni sprzedaży o ponad 10 proc. Tegoroczne nakłady na rozwój sieci i inwestycje odtworzeniowe wyniosą ok. 12 mln zł - poinformował prezes Grzegorz Pilch w liście do akcjonariuszy.

- TIM zakłada, że w 2016 r. udział kanału internetowego ustabilizuje się na poziomie 70-80 proc. ogółu przychodów, a klienci składający zamówienia w sposób tradycyjny będą stale generować ok. 20-30 proc. obrotów - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Cube.ITG wypracował w 2015 r. 9,4 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom spółki, wobec 3,6 mln zł rok wcześniej. Audytor spółki zależnej Data Techno Park zawarł w swojej opinii zastrzeżenie, zwracając uwagę, że spółka ta otrzymane w 2015 r. dofinansowanie z POIG w wysokości 9,68 mln zł w całości rozliczyła przez wynik finansowy.

- Kurs praw do akcji Archicomu wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na GPW o 2,52 proc., do 15,89 zł.

d45g4hc

- Tauron podpisał 21 marca porozumienie z obligatariuszami posiadającymi 6.937 obligacji serii TPEA1119, co stanowi 39,64 proc. łącznej wartości nominalnej tych papierów - podała spółka w komunikacie.

- Zespół Elektrowni PAK zamierza osiągnąć do 2018 roku minimum 250 mln zł oszczędności dzięki uruchomieniu programu poprawy efektywności - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes ZE PAK Aleksander Grad.

- Portfel zamówień Elektrobudowy na koniec 2015 roku wyniósł 1.294 mln zł - poinformował Paweł Skrzypczak, wiceprezes spółki.

- Action obecnie skupia się na obniżce kosztów i segmentach działalności generujących wyższe marże. Grupa liczy, że 2016 r. będzie dla niej nie gorszy niż 2015 r. Spodziewa się, że I kw. może być podobny kdk - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Bieliński.

d45g4hc

- Wyniki zanotowane przez Zespół Elektrowni PAK w 2015 roku, kiedy spółka miała 1,88 mld zł straty netto, przemawiają za niewypłacaniem dywidendy - wynika ze słów prezesa ZE PAK Aleksandra Grada.

- MCI chce, począwszy od 2018 r., przeznaczać min. 2 proc. wartości aktywów netto (NAV) rocznie na buyback lub dywidendę. W 2016 r. spółka planuje realizację inwestycji od 450 mln zł do 1 mld zł.

- Elektrobudowa ocenia, że w 2016 roku będzie możliwa poprawa wyników w segmencie przemysłu i wygenerowanie dodatniej marży - powiedział we wtorek Paweł Skrzypczak, wiceprezes spółki. Jak dodał, 2016 rok nie powinien zakończyć się gorszym rdr wynikiem.

- Zaktualizowana strategia Elektrobudowy powinna zostać opublikowana w II kwartale tego roku - poinformował Wojciech Paleczny, wiceprezes spółki. Na wtorkowej konferencji podano też, że dalsza polityka dywidendy będzie uzależniona od nowej strategii, ale - jeżeli prognozowane przez spółkę marże będą rosły - dywidenda także może rosnąć.

d45g4hc

- Grupa Boryszewa może w tym roku zainwestować ok. 180 mln zł - powiedział na konferencji prasowej prezes spółki Piotr Szeliga.

- EuCO chce wypłacić "sensowną" dywidendę z zysku za 2015 r. - poinformował Krzysztof Lewandowski, prezes spółki na konferencji. Dodał, że nie wiadomo jeszcze czy w 2016 r. EuCO zacznie konsolidować wyniki działalności w Rumunii.

- Przedstawiciele zarządu i związkowcy z Kompanii Węglowej (KW) zdecydowali we wtorek o powołaniu wspólnego zespołu, który ma przeanalizować i wypracować propozycje rozwiązań spornych kwestii. Chodzi m.in. o sprawy związane z wysokością średnich wynagrodzeń i biznesplanem dla kopalń.

- Polnord zakłada, że do końca 2019 roku obniży zadłużenie brutto do ok. 100 mln zł. Mają mu w tym pomóc środki generowane przez projekty deweloperskie oraz spółkę Fadesa, a także pochodzące ze sprzedaży aktywów, w łącznej kwocie ponad 530 mln zł - poinformowali przedstawiciele dewelopera.

- Zarząd BZ WBK, po pozytywnej opinii rady nadzorczej, zaproponuje akcjonariuszom, by z zysku osiągniętego w 2015 roku oraz z niepodzielonego zysku za 2014 rok wypłacić 13 zł dywidendy na akcję - poinformował bank w komunikacie.

- Griffin Real Estate chciałby upublicznić fundusz REIT stworzony przez Echo Investment i Redefine Properties. Wybór giełdy uzależnia od otoczenia prawnego - poinformował dziennikarzy Przemysław Krych, prezes Griffina.

- Atal wprowadził do sprzedaży 130 lokali w ramach II etapu stołecznej inwestycji Nowy Targówek - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Zarząd CDRL zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu, aby z zysku za 2015 rok wypłacone zostało 0,85 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Portfel podpisanych kontraktów Selvity na 2016 r. wynosi obecnie 36,0 mln zł - podała spółka. Selvita spodziewa się wzrostu przychodów w segmencie usługowym o ok. 30 proc.

- Atende pozytywnie ocenia perspektywy na 2016 r., szczególnie jeśli ruszy uśpiony do tej pory segment publiczny. Grupa nie wyklucza akwizycji innych spółek, ale tym razem myśli o rentownych podmiotach - poinformował na konferencji Roman Szwed, prezes Atende. W jego ocenie dywidenda za 2015 r. może być wyższa niż rok wcześniej.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d45g4hc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45g4hc