Trwa ładowanie...
d2aha4h
d2aha4h
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

KGHM szacuje, że poziom EBITDA grupy będzie bliski 9 mld zł w 2020 roku - poinformował we wtorek wiceprezes Jarosław Romanowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2aha4h

Przedstawiciele rządu rozpoczęli rozmowy z KE ws. programu restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Dokumenty do notyfikacji mają trafić do Brukseli w ciągu kilku tygodni. Proces nie będzie łatwy - przyznaje wiceminister Wojciech Kowalczyk.

Zarząd Bogdanki ocenia, że plan naprawczy Kompanii Węglowej nie rozwiąże problemu nadpodaży na rynku węgla. Może wpłynąć na strategiczne plany Bogdanki dotyczące wzrostu wydobycia i inwestycji - poinformował PAP prezes Zbigniew Stopa. Spółka będzie musiała dostosować tegoroczną produkcję do popytu na rynku.

Zarząd Bogdanki ocenia, że ten rok może być trudny, a przyczyni się do tego zapowiedziany plan naprawczy dla Kompanii Węglowej. Ceny węgla mogą spaść o kilka procent - poinformował PAP prezes Bogdanki Zbigniew Stopa.

d2aha4h

Zarząd Bogdanki, zgodnie z obowiązującą strategią, zarekomenduje przeznaczenie na dywidendę 60 proc. zysku za ubiegły rok - poinformował w rozmowie z PAP prezes Zbigniew Stopa.

Strategia 3.0 PZU zakłada przekształcenie PZU w grupę opartą na trzech filarach: ubezpieczenia, zarządzanie aktywami i opieka medyczna. PZU oczekuje ROE na poziomie 20 proc. w 2020 roku - podała spółka w prezentacji strategii na lata 2015-2020, zamieszczonej na stronie internetowej.

Elzab przyjął politykę dywidendową, która zakłada wypłatę akcjonariuszom 30-70 proc. skonsolidowanego zysku netto, jednak nie więcej niż jednostkowy zysk netto spółki - podał Elzab w komunikatach. Za 2014 r. spółka przekaże do podziału 50 proc. zysku netto grupy.

Makarony Polskie zawarły umowę z firmą Raya Distribution na dystrybucję makaronów pod markami Sorenti i Makrony Polskie na terenie Egiptu, Bliskiego Wschodu i Afryki - podała spółka w komunikacie.

d2aha4h

Grupa bankowa SGB na jesieni opublikuje strategię do 2020 roku. Dokument ma przede wszystkim pozwolić bankom zrzeszonym w SGB funkcjonować przy niskich stopach procentowych. SGB chce m.in. inwestować nadwyżki płynnościowe w produkty inne niż gotówka - poinformował prezes Ryszard Lorek.

Z początkiem lutego do zespołu zarządzania portfelami akcyjnymi w PKO TFI dołączy Karol Chrystowski - podało PKO TFI w komunikacie.

Skorygowany zysk na akcję Procter & Gamble, największej na świecie spółki w branży produktów konsumpcyjnych, w II kw. roku fiskalnego wyniósł 1,06 USD - podała spółka w raporcie kwartalnym.

Pfizer Inc., największa na świecie spółka farmaceutyczna, zanotowała w IV kw. 2014 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 54 centów - podała firma w raporcie kwartalnym.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2aha4h

Podziel się opinią

Share
d2aha4h
d2aha4h