Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Skuteczna mezoterapia to regularna mezoterapia. Regeneracja skóry pod okiem specjalistów z MezoSkin

Regularnie wykonywana mezoterapia opóźnia bardziej inwazyjne interwencje, takie jak użycie wypełniaczy, mocnych laserów, a nawet skalpela. Zuzanna Karwas z kliniki MezoSkin specjalizującej się w mezoterapii opowiada, dlaczego warto wprowadzić tę metodę do rutynowej pielęgnacji.

Share
Skuteczna mezoterapia to regularna mezoterapia. Regeneracja skóry pod okiem specjalistów z MezoSkin
Źródło: Materiały prasowe
d1p1fqj

MezoSkin to warszawska klinika kosmetologii i medycyny estetycznej, specjalizująca się w zabiegach mezoterapii. – Skupiamy się na mezoterapii, ponieważ jest to sprawdzona, przynosząca szybkie efekty, wszechstronna metoda z ogromną przyszłością. Mezoterapia już teraz jest kojarzona z niezliczoną liczbą preparatów, a na rynku wciąż pojawiają się kolejne, jeszcze lepiej odpowiadające na potrzeby pacjentów. W MezoSkin śledzimy na bieżąco nowości i jako jedni z pierwszych wprowadzamy je do oferty, aby umożliwić naszym pacjentom korzystanie z najbardziej nowatorskich rozwiązań – wyjaśnia Zuzanna Karwas, kosmetolog i właścicielka kliniki. – Mezoterapia jest przy tym stosunkowo przystępna cenowo – można pozwolić sobie na serię zabiegów i, co ważne, nie wymaga rekonwalescencji. Tuż po prawidłowo wykonanym zabiegu skóra jest miejscowo zaróżowiona, może zdarzyć się niewielki siniak, lecz mimo to wygląd i stan pacjenta wciąż pozwalają na normalne funkcjonowanie. Następnego dnia można kontynuować wszystkie aktywności i wykonywać makijaż – dodaje ekspertka.

Mezoterapia a zabiegi tradycyjnej kosmetyki i medycyny estetycznej

– Podając preparaty odżywcze, takie jak kwas hialuronowy lub witaminy, wprost do skóry właściwej, z pominięciem będącego naturalną barierą naskórka, docieramy znacznie głębiej niż w przypadku metod oferowanych przez tradycyjną kosmetykę. Dwojako pobudzamy skórę do naturalnej regeneracji – z jednej strony aktywizujemy ją odpowiednimi preparatami, z drugiej – już same nakłucia stymulują jej regenerację – tłumaczy kosmetolog.

d1p1fqj

Mezoterapię można umieścić pomiędzy kosmetyką opartą na metodach oddziałujących na powierzchni skóry a inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej, które czasem tylko maskują problem, nie odżywiając skóry, np. botoks. – Stosując mezoterapię, działamy intensywnie, ale naturalnie – precyzyjnie celujemy tam, gdzie skóra potrzebuje wsparcia, jednak wciąż korzystamy wyłącznie z bezpiecznych substancji i wspieramy fizjologiczne procesy odnowy – tłumaczy Zuzanna Karwas.

Kiedy rozpocząć mezoterapię i jak często poddawać się zabiegom?

Regularnie wykonywana mezoterapia opóźnia bardziej inwazyjne interwencje, takie jak użycie wypełniaczy, mocnych laserów, a nawet skalpela. Zabiegom można poddawać się już po 25. roku życia, ponieważ w tym wieku produkcja kwasu hialuronowego i kolagenu zaczyna spadać, a tym samym zmniejsza się nawilżenie i jędrność skóry. – Mezoterapia przynosi najlepsze efekty, gdy zacznie się ją przeprowadzać jak najwcześniej. Nie jest to zabieg, od którego skóra się rozleniwi albo się uzależni. Wskazane jest, aby stosować mezoterapię w seriach po 3–5 zabiegów (a w przypadku problemów z łysieniem nawet 10) co 2–3 tygodnie. Seria zabiegów daje bardziej widoczny i długotrwały efekt niż jednorazowa wizyta w gabinecie. Oferta naszej kliniki została tak skonstruowana, aby umożliwić pacjentom systematyczne korzystanie z mezoterapii i osiągnięcie jej maksymalnych efektów – informuje kosmetolog.

Wiedza – niezbędny czynnik efektywnej mezoterapii

Mezoterapią mogą posługiwać się tylko odpowiednio przeszkolone osoby. W MezoSkin zabiegi wykonywane są wyłącznie przez kosmetologów i lekarza medycyny estetycznej regularnie uczestniczących w specjalistycznych szkoleniach, stale podnoszących swoje kompetencje i poznających nowe rozwiązania. – Zadaniem specjalisty zajmującego się mezoterapią jest nie tylko czuwanie nad bezpieczeństwem zabiegu, ale też trafna kwalifikacja pacjenta, dobór najskuteczniejszych dla niego preparatów kosmetycznych i wyjaśnienie mu możliwości zabiegu. Mezoterapia nie polega na cudownym ozdrowieniu, lecz na systematycznym stymulowaniu naturalnych procesów regeneracji skóry. W MezoSkin specjalizujemy się w tej dziedzinie. Zachęcam do skorzystania z wiedzy naszych specjalistów – podsumowuje Zuzanna Karwas.

Dlaczego mezoterapia w MezoSkin

• daje szybkie efekty poprawy wyglądu, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy nowoczesnych preparatów,

d1p1fqj

• jest metodą mało inwazyjną, bazuje na naturalnych procesach odnowy skóry,

• prawidłowo wykonana nie wymaga okresu rekonwalescencji, pozwala natychmiast wrócić do codziennego funkcjonowania,

• jest przystępna cenowo, szczególnie w ofercie pakietowej MezoSkin,

• opóźnia inwazyjne i kosztowne interwencje z zakresu medycyny estetycznej,

d1p1fqj

• ma szerokie spektrum działania: poprawa wyglądu twarzy i ciała, leczenie łysienia,

• jest kompatybilna z wieloma zabiegami kosmetycznymi (np. kwasy) i z zakresu medycyny estetycznej (np. wypełnienia, karboksyterapia), także dostępnymi w ofercie kliniki,

• może być stosowana z szeroką gamą preparatów - pozwala na dopasowanie preparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta,

• przeprowadzana jest przez specjalistów o wysokich kompetencjach, wykonujących zabieg tak, aby uzyskać maksymalny efekt,

• jest całkowicie bezpieczną procedurą, a przeciwwskazania do jej wykonywania są nieliczne.

d1p1fqj

Podziel się opinią

Share
d1p1fqj
d1p1fqj