Trwa ładowanie...

Słabe wyniki na Wall Street - popołudniowy komentarz giełdowy

Po wczorajszej najlepszej, przynajmniej od miesiąca sesji na europejskich parkietach, dzisiejszy poranek przynosi mieszane nastroje na giełdach. Wall Street zaliczyła dzisiaj kolejną spadkową sesję i ten tydzień prawdopodobnie również zakończy się spadkami.

Słabe wyniki na Wall Street - popołudniowy komentarz giełdowyŹródło: Fotolia
d2y17ia
d2y17ia

Po wczorajszych wydarzeniach sesja w Azji przebiega raczej w spokojnym tempie. Ostatnie mocne umocnienie się jena, czy złota (czyli tzw. rejonów „safe haven”) spowodowały, mocne straty na japońskim parkiecie. Nikkei 225 zakończył dzisiejsze notowania notując stratę rzędu 1,20%. Z kolei w Chinach mocno zyskuje Shanghai Composite: 1,79%. Na indeksie trwa już 10 z rzędu wzrostowy tydzień, wobec spekulacji na temat dalszego luzowania ze strony chińskiego rządu. „Szwajcarska masakra” ma mały wpływ na chińskie parkiety ze względu na dużą izolację tamtych rynków. Hang Seng chińskich spółek traci natomiast 0,93%.

Wczoraj europejskie indeksy zaliczyły najlepszą sesję od miesiąca znajdując się blisko swoich miesięcznych szczytów, a w przypadku DAXaDAXa (Zobacz notowania indeksu ») w pobliżu historycznych szczytów. Wczorajsza decyzja SNB o obniżce stóp procentowych oraz porzuceniu obrony poziomu 1,20 na parze EURCHF wywołała kolejną falę spekulacji na temat QE w Europie. Teraz inwestorzy są praktycznie pewni, że dojdzie do takiego rozwiązania, co powinno wspierać dalsze wzrosty do 22 stycznia. Dzień ten może okazać się kluczowy dla dalszych poczynań na europejskich parkietach. Na godzinę 10:15 CAC 40CAC 40 (Zobacz notowania indeksu »): 0,01%, DAX: -0,31%, FTSE 100FTSE 100 (Zobacz notowania indeksu »): -0,17%, WIG 20: -0,71%.

Z kolei na Wall Street fatalne nastroje zostały wywołane przez słabe wyniki społek, a w szczególności banków: Citigroup oraz Bank of America. Dzisiaj swoje wyniki tuż przed rozpoczęciem sesji na Wall Street opublikuje Goldman Sachs. Mało jednak prawdopodobne, żeby dobre wyniki tej jednej spółki były w stanie wynieść indeks S&P 500 powyżej poniedziałkowego otwarcia, aby zakończyć tydzień na plusie. Słabe wyniki najważniejszych amerykańskich spółek, rzucają cień na Wall Street, co może doprowadzić do jakiejś większej korekty. Od jakiegoś czasu współczynnik forward P/E dla całego indeksu S&P 500 wskazywał na to, że akcje są lekko przewartościowane oraz na to, że przyszłe wyniki będą lekko gorsze niż oczekiwano.

Michał Stajniak
Młodszy Analityk Rynków Finansowych
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

d2y17ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y17ia