Trwa ładowanie...
Waluty

Słabsze nastroje na rynku złotego

Przedpołudniowy handel na rynku walutowym, podobnie jak miało miejsce w środę i czwartek, upływa pod znakiem osłabienia złotego.
Share
Słabsze nastroje na rynku złotego
Źródło: X-Trade Brokers DM
dm75u1a

*Przedpołudniowy handel na rynku walutowym, podobnie jak miało miejsce w środę i czwartek, upływa pod znakiem osłabienia złotego. *

O godzinie 10:20 kurs USD/PLN testował poziom 2,8621 zł, a EUR/PLN 4,1749 zł, wobec odpowiednio 2,84 zł i 4,1460 zł wczoraj pod koniec dnia.

W dalszym ciągu cieniem na notowaniach polskiej waluty kładzie się ujawnione podczas środowej aukcji obligacji 5-letnich, zaniepokojenie rynku długu planowanym w przyszłym roku wzrostem deficytu budżetowego do 52,2 mld zł z 27,2 mld zł w tym roku. Sytuacji nie poprawiają również ostatnie ostrzeżenia agencji Standard&Poor\'s i banku BNP Paribas kierowane pod adresem Polski.

dm75u1a

W to wszystko zaś wkomponowuje się sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN, gdzie po nieudanej próbie sprowadzenia tych par na niższe poziomy, w krótkim terminie preferowana jest strona popytowa.

W piątek uwaga inwestorów powinna przede wszystkim koncentrować się na danych makroekonomicznych. O godzinie 14-tej Narodowy Bank Polski opublikuje lipcowe dane o saldzie na rachunku obrotów bieżących, które mogą mieć bezpośredni wpływ na notowania złotego (przynajmniej teoretycznie).

O godzinie 15:55 zostanie natomiast opublikowana wrześniowa wartość indeksu Uniwersytetu Michigan. Ta "figura" może mieć duży wpływ na nastroje na światowych rynkach, a więc pośrednio dane z USA zdecydują również o tym na jakich poziomach USD/PLN i EUR/PLN zakończą dzień.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

dm75u1a

Podziel się opinią

Share
dm75u1a
dm75u1a