Trwa ładowanie...
dbxqgld

Sonel liczy na utrzymanie ok. 30-proc. dynamiki wzrostu organicznego w '12

23.03. Warszawa (PAP) - Sonel uważa, że możliwe jest utrzymanie w tym roku ok. 30-proc. dynamiki wzrostu organicznego, jednak wszystko będzie zależało od sytuacji makroekonomicznej...

Share
dbxqgld

23.03. Warszawa (PAP) - Sonel uważa, że możliwe jest utrzymanie w tym roku ok. 30-proc. dynamiki wzrostu organicznego, jednak wszystko będzie zależało od sytuacji makroekonomicznej - poinformował podczas konferencji prezes spółki, Krzysztof Wieczorkowski. Dodał, że I kwartał 2012 r. Sonel zaliczy do udanych.

"Wydaje się, że rok 2012 będzie dla nas bardzo dobry, patrząc na to co się dzieje w spółce. Od strony organizacyjnej możliwe jest utrzymanie dynamiki na poziomie ok. 30 proc., jeśli utrzymają się tendencje z I kwartału. Będzie to jednak zależało od sytuacji makroekonomicznej na świecie w dalszej części roku. Cały czas stawiamy na rozwój organiczny" - powiedział na konferencji Wieczorkowski.

"I kwartał jest optymistyczny. Potwierdził on tendencje z zeszłego roku i wcześniejszych okresów. Zaliczymy go do udanych" - dodał.

dbxqgld

Sonel wypracował w 2011 roku 6,07 mln zł zysku netto (wzrost rdr o 32,4 proc.), 6,32 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 33,9 proc.) oraz 47,14 mln zł przychodów (wzrost o 31,2 proc.).

Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej zwiększyły się w zeszłym roku o 12,4 proc. do 6,32 mln zł.

Nastąpił także spadek cyklu rotacji materiałów używanych do produkcji ze 173 dni w marcu 2011 roku do 102 dni w grudniu 2011 r.

"W kolejnych okresach rotacja materiałów będzie dalej spadać i wyniesie poniżej 100 dni" - dodał prezes.

Pytany o tegoroczny CAPEX na badania i rozwój, prezes odpowiedział: "Będzie on podobny do roku ubiegłego i wyniesie ok. 6 mln zł. Począwszy od 2013 r. nakłady powinny spadać, choć nie jest to przesądzone". (PAP)

jow/ osz/

dbxqgld

Podziel się opinią

Share
dbxqgld
dbxqgld