Trwa ładowanie...
d2xizlq

Spiesz się z kupnem lodówki lub pralki. Ceny pójdą w górę przez przepisy

Sprzęt AGD ma dać się łatwo naprawić, a części zamienne mają być dostępne dla klientów nawet 10 lat po zakupie - takie zmiany w przepisach szykuje Unia Europejska. Producenci się podporządkują, ale dla klientów ma to oznaczać podwyżki cen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Planujesz zakup sprzętu AGD. Zastanów się, czy nie przyspieszyć planów.
Planujesz zakup sprzętu AGD. Zastanów się, czy nie przyspieszyć planów. (Offside via Getty Images, Fot: Charlotte Wilson/Offside)
d2xizlq

Nowe przepisy dotyczące dostępności części zamiennych do sprzętu AGD mają obowiązywać od 2021 r. Celem jest ograniczenie produkcji, co ma mieć pozytywny wpływ na środowisko. Jak jednak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", producenci zaczną odbijać sobie nowe obowiązki cenami i to już w przyszłym roku.

Czytaj też: Leki na cukrzycę zostały zanieczyszczone. Wiceminister zdrowia zabiera głos

- Producenci mogą spełnić każde oczekiwania unijne, ale z pewnością odbiją się one na cenie, bo narzuca się nam wiele rodzajów kosztów środowiskowych - mówi gazecie Wojciech Konecki, dyrektor generalny APPLiA Polska, organizacji producentów i importerów AGD w Polsce.

d2xizlq

Czytaj też: Miała być jedna reklama za 300 zł. Przyszła faktura na kilka tysięcy lub "propozycja ugody"

Konecki zaznacza jednocześnie, że obowiązek trzymania części zamiennych może mieć skutek odwrotny do zamierzonego. Firmy, w obawie przed karami, zaczną magazynować więcej podzespołów, niż faktycznie będzie potrzebnych.

Obejrzyj: Koniec internetu jaki znamy? "To decyzja o gorszej jakości życia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xizlq

Podziel się opinią

Share
d2xizlq
d2xizlq