Trwa ładowanie...
d12dv06

Spokojna sesja na rynku walutowym

Podczas czwartkowego handlu złoty zachowywał się stabilnie - wskazali analitycy. Ich zdaniem rynki czekają na rozstrzygnięcie sytuacji na Krymie. Ok. godziny 16.45 za euro płacono 4,22 zł, a za dolara 3,03 zł.

Share
d12dv06

Tomasz Regulski z Raiffeisen Polbank powiedział PAP, że czwartkowy handel na rynku złotego odbywał się relatywnie spokojnie. "Sytuacja, która decyduje o złotym, czyli sytuacja na Krymie pozostaje nierozstrzygnięta. Ten fakt sprawia, że nie możemy skorygować ostatnich wzrostów, ale z drugiej strony nasza waluta nie traci też bardziej" - mówił.

"Nadal czekamy na rozstrzygnięcia polityczne na Krymie, czyli m.in. na to, co się stanie po niedzielnym referendum" - dodał.

W opinii Regulskiego podczas piątkowej sesji para euro-złoty powinna się poruszać w przedziale 4,21-4,24.

d12dv06

Podobnego zdania był Piotr Popławski z Banku BGŻ. "W czwartek na złotym niewiele się działo. Jest spokojnie, inwestorzy czekają na jakieś kolejne rozstrzygnięcia związane z Ukrainą" - mówił PAP.

Dodał, że w piątek sesja raczej nie będzie już tak spokojna. Jak wskazał, jednym z powodów może być zbliżające się referendum dotyczące Krymu. Ponadto na koniec tygodnia inwestorzy mogą obawiać się zostać z otwartymi pozycjami. "W ostatnim czasie zdarzały się weekendy, kiedy działy się dramatyczne rzeczy, dlatego część inwestorów może nie zostawiać pozycji, by przekonać się, co się zadzieje" - stwierdził.

d12dv06

Podziel się opinią

Share
d12dv06
d12dv06