Trwa ładowanie...
d3bydld

Spółka Penty złożyła do UOKiK wniosek ws. przejęcia szkół językowych EMF

Warszawa, 26.10.2015 (ISBnews) - Bookzz Holdings Ltd. z grupy Penta Investements złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Learning Systems Poland z grupy Empik Media & Fashion (EMF), podał Urząd.

Share
d3bydld

Wniosek wpłynął 20 października, sprawa jest w toku, podano także.

"Koncentracja polega na przejęciu przez Bookzz Holdings Ltd. z siedzibą na Cyprze, należącą do grupy kapitałowej Penta Investments, kontroli nad Learning Systems Poland S.A. z siedzibą w Warszawie, należącą do grupy kapitałowej Empik Media & Fashion S.A. W obecnej chwili grupa kapitałowa Penta Investments współkontroluje grupę kapitałową EMF, a zatem pośrednio również Learning Systems Poland S.A. W wyniku koncentracji zgłaszający stanie się właścicielem 100% akcji Learning Systems Poland S.A." - czytamy w komunikacie.

Bookzz Holdings Ltd. jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Penta Investments, działającej głównie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce fundusz inwestuje w spółki zajmujące się sprzedażą detaliczną książek, multimediów, prasy, odzieży, zabawek i produktów dla dzieci oraz kosmetyków, produkcją i dystrybucją mrożonek, organizacją gier hazardowych, techniczną obsługą budynków, prowadzeniem aptek oraz prowadzeniem szpitali i przychodni. Dotychczas w portfolio grupy nie było podmiotów, których działalność byłaby tożsama z działalnością nabywanej spółki.

Learning Systems Poland S.A. prowadzi szkoły językowe w większych miastach w Polsce, a przez swoje podmioty zależne - również w Rosji, Turcji, Szwajcarii i na Ukrainie.

(ISBnews)

d3bydld

Podziel się opinią

Share
d3bydld
d3bydld