Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
korea północna
18-04-2013 (04:50)

Spółka z przeszłością

Choć cały świat izoluje Koreę Północną, polski rząd rozwija spółkę żeglugową prowadzoną z Pjongjangiem - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spółka z przeszłością
(Jupiterimages)
WP

W spółce Chopol prawie wszystko jest tajne. Wiadomo tylko, że po połowie udziałów mają w niej polski rząd oraz koreański dyktator. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", za rządów Platformy spółka rozkwita. Kupuje kolejne statki i zarabia pieniądze na wożeniu ładunków między Koreą a Chinami.

Historia Chopolu zaczęła się w 1965 r. W Polsce rządził wówczas Władysław Gomułka, zaś w Korei - twórca komunistycznego reżimu Kim Ir Sen, dziadek obecnego dyktatora. Wówczas powstało Koreańsko-Polskie Towarzystwo Maklerów zajmujące się obrotem ładunkami morskimi. W 1987 r. zostało ono przekształcone w Koreańsko-Polskie Towarzystwo Żeglugowe "Chopol".
Więcej na http://www.rp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP