Trwa ładowanie...
d8py4yz

Spółka zależna Bomi połączy się z firmą Bać-Pol (opis)

29.7.Warszawa (PAP) - Rabat Pomorze, spółka zależna od giełdowego Bomi, podpisała list intencyjny w sprawie utworzenia grupy kapitałowej z firmą Bać-Pol - podało Bomi w...

d8py4yz
d8py4yz

29.7.Warszawa (PAP) - Rabat Pomorze, spółka zależna od giełdowego Bomi, podpisała list intencyjny w sprawie utworzenia grupy kapitałowej z firmą Bać-Pol - podało Bomi w komunikacie.

"Treścią listu intencyjnego jest podjęcie działań przez obydwie strony z zamiarem stworzenia grupy kapitałowej, po uzyskaniu stosownej zgody UOKiK, w celu zintensyfikowania działań związanych z ich dalszym rozwojem w oparciu o synergię i poszerzanie udziału w rynku dystrybucji FMCG oraz rozwój ogólnopolskiego programu franczyzy" - napisano w komunikacie.

Poprzez współpracę strony zamierzają zintensyfikować rozwój sieci franczyzowej i osiągnąć synergię z konsolidacji zaopatrzenia.

Skala działalności tworzonej grupy kapitałowej ma pozwolić na kolejne przejęcia.

d8py4yz

"Spółka Bać-Pol ze swoim zasięgiem geograficznym pasuje do naszej grupy. Dzięki tej fuzji osiągniemy pełne pokrycie kraju własną siecią dystrybucji, co niewątpliwie wpłynie na przyśpieszenie rozwoju naszej sieci franczyzowej" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Andrzej Wojciechowicz, prezes Bomi.

"Połączenie z Bać-Pol SA jest kolejnym etapem budowy silnego podmiotu na polskim rynku handlu FMCG" - dodał.

Bać-Pol jest jedną z największych firm handlowych w Polsce, posiada centra dystrybucyjne na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i lubuskiego.

Spółka oferuje klientom zakup towarów w systemie cash&carry w pięciu halach sprzedażowych w Rzeszowie, Lublinie, Zielonej Górze, Ostrowcu Świętokrzyskim i Nowym Sączu.

W ubiegłym roku spółka informowała, że zamierza budować grupę kapitałową i w ciągu 12-18 miesięcy osiągnąć przychody na poziomie 1 mld zł. Bać-Pol chciał skupić wokół siebie firmy dystrybucyjne i detaliczne zajmujące się sprzedażą artykułów FMCG.

W celu pozyskania środków na rozwój, w połowie ubiegłego roku, spółka rozważała wejście na warszawską giełdę. (PAP)

jru/ pam/

d8py4yz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8py4yz