Trwa ładowanie...
d25zzga
26-01-2016 14:05

Spółki energetyczne Węglokoksu mają nowe nazwy

Węglokoks Energia ZCP i Węglokoks Energia NSE - to nowe nazwy skupiających w sumie kilkanaście podmiotów spółek należących do grupy Węglokoks Energia. Dotychczas działały jako Węglokoks Energia Zespół Ciepłowni Przemysłowych Carbo-Energia oraz Nadwiślańska Spółka Energetyczna.

d25zzga
d25zzga

Nowe nazwy zostały już zarejestrowane przez sądy - poinformowali we wtorek przedstawiciele Węglokoksu Energia. To energetyczna "odnoga" katowickiego Węglokoksu. Inna należąca do jego grupy kapitałowej spółka - Polska Grupa Górnicza - wkrótce przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej.

Nadwiślańska Spółka Energetyczna i ZCP Carbo-Energia były częścią grupy Węglokoks Energia od kwietnia 2014 roku. Ostatnia zmiana ich nazw ma scementować działalność w ramach grupy oraz poprawić rozpoznawalność. Spółki te będą posługiwały się symbolami graficznymi tożsamymi z symbolem grupy - wschodzącym "E". Kolorystyka także pozostanie taka sama - spółki będą posługiwać się połączeniem szarości i czerwieni.

"Jednolita identyfikacja wizualna stanowi ważny krok naszej korporacyjnej strategii. Cieszymy się, że tym samym stanowimy rozpoznawalną energetyczną podstawę Grupy Węglokoks" - powiedział prezes spółki Węglokoks Energia Sławomir Obidziński.

Spółka Węglokoks Energia NSE Sp. z o. o. skupia pięć zakładów ciepłowniczych. Trzy z nich - Czeczott w Woli, Piast w Bieruniu i Ziemowit w Lędzinach - działają na terenie województwa śląskiego. Dwa pozostałe zakłady to Brzeszcze w Brzeszczach i Janina w Libiążu (Małopolskie).

d25zzga

Spółka Węglokoks Energia ZCP powstała w 1995 roku w wyniku restrukturyzacji Rudzkiej Spółki Węglowej. Rozpoczynając działalność produkcyjną, spółka przejęła ciepłownie działające dotąd w obrębie rudzkich kopalń. Spółka jest jednym z inicjatorów powstania, a obecnie udziałowcem Śląskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W ramach tej spółki działają: Elektrociepłownia Mikołaj, ciepłownie: Nowy Wirek, Wanda, Bielszowice, Halemba oraz kotłownia Szyb VI.

Jak ocenił prezes Węglokoks Energia NSE Bogdan Gorgol, nowa nazwa jego spółki jest "prestiżowa i znacząca". "Zaznaczamy dzięki niej przynależność do grupy kapitałowej Węglokoks, pokazujemy, że nowoczesna produkcja i sprzedaż ciepła jest dla nas priorytetem" - powiedział.

Z kolei prezes Węglokoks Energia ZCP Andrzej Łokas podkreślił, że odkąd jego spółka jest częścią grupy kapitałowej Węglokoks Energia, otworzyły się przed nią nowe możliwości finansowania przedsięwzięć i inwestycji. "Korzystając z synergii doświadczeń i wiedzy w spółkach Węglokoks Energia w zakresie technologii i organizacji, będziemy brali udział w dobrze przygotowanej konsolidacji technologicznej i organizacyjnej, wspólnie realizując strategię grupy " - dodał prezes.

Mimo zmiany nazw siedziby obu spółek pozostają w tych samych miejscach: Węglokoks Energia NSE - w Brzeszczach, a Węglokoks Energia w Rudzie Śląskiej.

d25zzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zzga