Trwa ładowanie...

Sprzedał najrzadszą grę w historii. Zarobił 42 tys. dolarów

Gra Stadium Events przeznaczona była na konsolę Nintendo Entertainment System. To najrzadsza produkcja na to urządzenie. Dziś jej egzemplarze okazują się żyłą złota.

Sprzedał najrzadszą grę w historii. Zarobił 42 tys. dolarówŹródło: YouTube, fot: screen
d3pyaay
d3pyaay

Wersja NTSC gry Stadium Events to biały kruk dla miłośników elektroniki. Produkowano ją na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Nie trwało to jednak długo, bo powstało jedynie 200 egzemplarzy. Przynajmniej jeden przetrwał do dziś w nienaruszonym stanie.

Szczęśliwy posiadacz wystawił zafoliowany egzemplarz na eBayu, jednak zwycięzca aukcji nie zapłacił. Z serwisu Kotaku.com dowiadujemy się, że znalazł się inny nabywca. Zapłacił za grę blisko 42 tys. dolarów. Tożsamości sprzedawcy i nabywcy nie podano do publicznej wiadomości.

Ebay
Źródło: Ebay, fot: deavile8

Dlaczego w zasadzie powstało tylko 200 egzemplarzy? Jak wyjaśnia portal conowego.pl, gra Stadium Events została wydana w 1987 roku przez firmę Bandai. Wykorzystywano w niej urządzenie zwane Family Fun Fitness Control Mat. Można je uznać za podwaliny pod dzisiejsze maty do gier tanecznych. Mniej więcej w momencie, gdy gra trafiła do sprzedaży, technologię kupiło Nintendo. To właśnie wtedy firma zmieniła ją we własną grę World Class Track Meet. A Stadium Events stało się gadżetem kolekcjonerskim.

d3pyaay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pyaay

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj