Trwa ładowanie...

Sprzedał najrzadszą grę w historii. Zarobił 42 tys. dolarów

Gra Stadium Events przeznaczona była na konsolę Nintendo Entertainment System. To najrzadsza produkcja na to urządzenie. Dziś jej egzemplarze okazują się żyłą złota.

Sprzedał najrzadszą grę w historii. Zarobił 42 tys. dolarówŹródło: YouTube, fot: screen
du9hxg8
du9hxg8

Wersja NTSC gry Stadium Events to biały kruk dla miłośników elektroniki. Produkowano ją na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Nie trwało to jednak długo, bo powstało jedynie 200 egzemplarzy. Przynajmniej jeden przetrwał do dziś w nienaruszonym stanie.

Szczęśliwy posiadacz wystawił zafoliowany egzemplarz na eBayu, jednak zwycięzca aukcji nie zapłacił. Z serwisu Kotaku.com dowiadujemy się, że znalazł się inny nabywca. Zapłacił za grę blisko 42 tys. dolarów. Tożsamości sprzedawcy i nabywcy nie podano do publicznej wiadomości.

Ebay
Źródło: Ebay, fot: deavile8

Dlaczego w zasadzie powstało tylko 200 egzemplarzy? Jak wyjaśnia portal conowego.pl, gra Stadium Events została wydana w 1987 roku przez firmę Bandai. Wykorzystywano w niej urządzenie zwane Family Fun Fitness Control Mat. Można je uznać za podwaliny pod dzisiejsze maty do gier tanecznych. Mniej więcej w momencie, gdy gra trafiła do sprzedaży, technologię kupiło Nintendo. To właśnie wtedy firma zmieniła ją we własną grę World Class Track Meet. A Stadium Events stało się gadżetem kolekcjonerskim.

du9hxg8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du9hxg8