Trwa ładowanie...

Sprzedawcy boją się wirusa. Na poczcie w Gdańsku zrobili szybę z folii bąbelkowej

Sprzedawcy nie kryją, że konieczność codziennego stykania się z nawet kilkuset różnymi osobami powoduje ich strach i niepokój. Próbują jak najbardziej odgrodzić się od klientów – na przykład robiąc barierę z folii bąbelkowej.

Share
Sprzedawcy boją się wirusa. Na poczcie w Gdańsku zrobili szybę z folii bąbelkowej  Źródło: WP.PL, fot: -
d1e35e5

Strach przed koronawirusem zmienia nasze codzienne przyzwyczajenia. Żadnego podawania sobie ręki, w sklepie zachowujemy dystans od pozostałych osób w kolejce. O ile jednak klienci w placówkach handlowych spędzają kilkanaście minut, to sprzedawcy przez cały dzień narażeni są na kontakt z dziesiątkami osób, wśród których może zdarzyć się ktoś zarażony koronawirusem. Nic dziwnego, że starają się maksymalnie oddzielić od klientów.

Niekiedy pomagają w tym pracodawcy. Biedronka zapowiedziała, że w poniedziałek zacznie się wielka akcja montowania osłonek pleksi na stanowiskach kasowych. Nie wszyscy sprzedawcy mogą jednak liczyć na podobny komfort. Pracownicy placówki pocztowej w Gdańsku wykorzystali folię bąbelkową, by zbudować przegrodę oddzielająca ich od klientów.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: -

Jeszcze kilka tygodni temu powiedzielibyśmy, że to zabawne. Dziś nikomu jednak nie jest do śmiechu – tym bardziej że mówimy o pracownikach handlu, którzy nie mogą wykonywać pracy zdalnie, lecz każdego dnia muszą wyjść z domu, skorzystać z komunikacji publicznej (przecież nie wszyscy mają samochód) i przez kilka godzin uprzejmie i profesjonalnie obsługiwać klientów. To dla nich bardzo obciążające psychicznie.
Przy okazji przypomnijmy, że Poczta Polska zadecydowała o skróceniu godzin pracy placówek.

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

- Godziny pracy placówek w dni robocze ulegają skróceniu do 6 godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę, także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny. Praca placówek całodobowych zostaje skrócona, placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 .00 do 20.00, a punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych będą nieczynne – czytamy w oficjalnym komunikacie.

d1e35e5

Godziny pracy poszczególnych placówek znajdziecie na stronie Poczty Polskiej.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: -
d1e35e5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1e35e5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e35e5
d1e35e5