Trwa ładowanie...
IAR
agd

Sprzęt AGD z dostępem do internetu? Wkrótce będzie to standard

Inteligentne rozwiązania prezentowane na targach IFA dotyczą niemal każdego rodzaju urządzeń.
Share
Sprzęt AGD z dostępem do internetu? Wkrótce będzie to standard
Źródło: Fotolia, Fot: panitanjohn
d29dxav

Myślące urządzenia przestają być nowością i stają się rynkowym standardem. Na targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie na niemal każdym stoisku proponowano rozwiązania wykorzystujące procesory, internet i komunikację z użytkownikiem.

Inteligentne rozwiązania prezentowane na targach IFA dotyczą niemal każdego rodzaju urządzeń - od wkładek do butów, przez odkurzacze i ekspresy do kawy, po kompleksowe rozwiązania dotyczące całych domów.

Jak mówi Piotr Mikorzewski z firmy Amica - piekarnik może przechowywać przepisy na nasze ulubione potrawy czy podać prognozę pogody, a na smartfonie można sprawdzić ile które urządzenie zużywa prądu. To rozwiązania, które już są dostępne, a ich popularność będzie tylko rosnąć - to technologia która zawsze będzie już z nami gdzieś w tle, rozwijana jest przez firmy z całego świata, ma przed sobą wielką przyszłość.

d29dxav

Inteligentne systemy mieszkaniowe mają zwiększyć też nasze bezpieczeństwo - informować o intruzie, zalaniu przez sąsiada, czy wydzielaniu czadu. - Urządzenia wysyłające nam informacje na urządzenia mobilne mogą też pomóc w zdalnej opiece nad starszymi ludźmi - mówi Michał Lepich z holenderskiej firmy Nedis. Dzięki temu możemy dowiedzieć się czy dana osoba pobiera właściwe lekarstwa i czy nic jej się nie stało.

d29dxav

Podziel się opinią

Share
d29dxav
d29dxav