Trwa ładowanie...
agd

Sprzęt AGD z dostępem do internetu? Wkrótce będzie to standard

Inteligentne rozwiązania prezentowane na targach IFA dotyczą niemal każdego rodzaju urządzeń.

Share
Sprzęt AGD z dostępem do internetu? Wkrótce będzie to standard
Źródło: Fotolia, fot: panitanjohn
d1bkbfj

Myślące urządzenia przestają być nowością i stają się rynkowym standardem. Na targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie na niemal każdym stoisku proponowano rozwiązania wykorzystujące procesory, internet i komunikację z użytkownikiem.

Inteligentne rozwiązania prezentowane na targach IFA dotyczą niemal każdego rodzaju urządzeń - od wkładek do butów, przez odkurzacze i ekspresy do kawy, po kompleksowe rozwiązania dotyczące całych domów.

Jak mówi Piotr Mikorzewski z firmy Amica - piekarnik może przechowywać przepisy na nasze ulubione potrawy czy podać prognozę pogody, a na smartfonie można sprawdzić ile które urządzenie zużywa prądu. To rozwiązania, które już są dostępne, a ich popularność będzie tylko rosnąć - to technologia która zawsze będzie już z nami gdzieś w tle, rozwijana jest przez firmy z całego świata, ma przed sobą wielką przyszłość.

d1bkbfj

Inteligentne systemy mieszkaniowe mają zwiększyć też nasze bezpieczeństwo - informować o intruzie, zalaniu przez sąsiada, czy wydzielaniu czadu. - Urządzenia wysyłające nam informacje na urządzenia mobilne mogą też pomóc w zdalnej opiece nad starszymi ludźmi - mówi Michał Lepich z holenderskiej firmy Nedis. Dzięki temu możemy dowiedzieć się czy dana osoba pobiera właściwe lekarstwa i czy nic jej się nie stało.

d1bkbfj

Podziel się opinią

Share
d1bkbfj
d1bkbfj