Trwa ładowanie...
zatrudnienie w urzędach
31-01-2014 12:29

Średnio 4,2 tys. zł bonusu na jednego pracownika urzędu

Wzrosła liczba etatów dla pracowników samorządowych. A to dlatego, że ich szefowie wygospodarowali dla nich dodatkowe środki. Bonusy na jednego zatrudnionego wynosiły w ub. roku średnio nawet 4,2 tys. zł.

Średnio 4,2 tys. zł bonusu na jednego pracownika urzęduŹródło: © apops - Fotolia.com
d3c1oko
d3c1oko

Wzrosła liczba etatów dla pracowników samorządowych. Urzędnicy mogli też liczyć na dodatkowe pieniądze. Bonusy na jednego zatrudnionego wynosiły w ub. roku średnio nawet 4,2 tys. zł, pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ubiegły rok dla samorządów upłynął pod znakiem tworzenia kolejnych etatów. Wpływ na to miały zadania, związane m.in. z ustawą śmieciową. Co więcej, większość lokalnych włodarzy gmin starało się także podwyższyć zarobki podwładnych. Poza coroczną waloryzacją (co najmniej o wskaźnik inflacji) mogli oni liczyć na nagrody. Część samorządów również w tym roku planuje podwyżki, które będą się wahać od 1 do 12 proc. Tak wynika z sondy DGP przeprowadzonej w prawie 100 jednostkach. Z kolei na przykład w stołecznym ratuszu płace od kilku lat są zamrożone. Podobnie jest w Łodzi.

Okazuje się, że w Urzędzie Miasta w Lublinie przybyły 102 osoby. O kilkadziesiąt etatów wzrosło też zatrudnienie w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. Co roku wzrost etatów odnotowuje też Urząd Miasta w Kaliszu oraz Urząd Miasta w Łomży. Urzędy na szczeblu gminnym, ale tez wojewódzkim planują kolejne rekrutacje w najbliższych miesiącach.

AK/WP.PL

d3c1oko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c1oko