Trwa ładowanie...
d307ehn

Stabilizacja cen na rynku owoców i warzyw - Ebronisze.pl

29.9.Warszawa (PAP) - Czwarty tydzień września to okres względnej
stabilizacji cen na rynkach hurtowych, zwłaszcza na rynku warzyw -
podsumowują analitycy portalu...

d307ehn
d307ehn

29.9.Warszawa (PAP) - Czwarty tydzień września to okres względnej stabilizacji cen na rynkach hurtowych, zwłaszcza na rynku warzyw - podsumowują analitycy portalu Ebronisze.pl

W ubiegłym tygodniu odnotowano nieco niższą podaż jabłek.

"Ceny jabłek przemysłowych w skupach kształtowały się na poziomie 0,16-0,19 zł/kg, przy czym przez cały ubiegły tydzień dało się zaobserwować zmniejszoną podaż tych owoców. Ceny jabłek w zakładach przetwórczych kształtowały się w przedziale 0,20-0,25 zł/kg" - napisano w raporcie.

Jak podają eksperci, nieznacznie spadały ceny jabłek deserowych. Ceny tych jabłek w zależności od gatunku wahały się od 0,65 do 1,20 zł/kg.

d307ehn

Wyraźnie wzrosły ceny śliwek, wynika z notowań portalu.

"Za śliwki bez opakowania płacono w końcówce minionego tygodnia 1,00-1,50 zł/kg, a za śliwki schłodzone, z opakowaniem cena dochodziła do 2,20 zł/kg. Wysoka była również cena śliwki węgierki do przetwórstwa. Za owoce dobrej jakości, w niektórych regionach Polski płacono w zakładach do 1,50 zł/kg" - napisano.

WARZYWA

Na rynku warzyw mała stabilizacja. W zasadzie do czwartku panowały niekorzystne warunki atmosferyczne, co było powodem utrzymywania się wyższych cen na niektóre warzywa - wynika z analizy cenowej.

d307ehn

"Stabilne pozostawały ceny buraków, marchwi, kapust, brokułów i kalafiorów, choć w niektórych regionach kraju tych ostatnich zaczynało brakować w handlu hurtowym" - napisano.

Przez cały tydzień utrzymywały się wysokie ceny papryki.

"W dużym hurcie papryka czerwona kończyła tydzień na poziomie 3,40-3,60 zł/kg. Na rynkach hurtowych cena papryki czerwonej pakowanej w folię przekraczała poziom 4 zł/kg" - podali eksperci.

d307ehn

Stabilna pozostaje również cena cebuli.

Średnie ceny pomidorów w analizowanym okresie pozostawały w miarę stabilne, cena pomidorów na koniec tygodnia wynosiła 2,45-2,55 zł/kg.

Analitycy informują, że mocno podrożały, zwłaszcza w centrum kraju, ogórki szklarniowe. Średnia cena ogórków długich wynosiła 3,50 zł/kg, a ogórków krótkich 4,25 zł/kg.

Analizy portalu ebronisze.pl zawierają notowania owoców i warzyw z pięciu największych rynków hurtowych w Polsce.(PAP)

bg/ jtt/

d307ehn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d307ehn