Trwa ładowanie...
d4dzwdb
d4dzwdb

Statut KGHM będzie zmieniony, by SP zachował kontrolę po sprzedaży 10 proc. akcji (aktl.)

...
Share
d4dzwdb

(dochodzi wypowiedź szefa miedziowej "Solidarności")

11.8.Warszawa (PAP) - Statut KGHM będzie zmieniony tak, by Skarb Państwa zachował kontrolę nad spółką po sprzedaży 10 proc. jej akcji - powiedział na wtorkowej konferencji Aleksander Grad, minister skarbu.

"Sprzedając 10 proc. akcji KGHM zmieniając statut spółki, to władztwo korporacyjne utrzymamy. Właściwie nie mamy potrzeby tych zmian, bo to władztwo byśmy i tak utrzymali, ale dla większego bezpieczeństwa to zrobimy" - powiedział na konferencji Aleksander Grad, minister skarbu.

d4dzwdb

Rada Ministrów zdecydowała we wtorek o sprzedaży w 2010 roku 10 proc. akcji KGHM.

"Jestem bardzo mocno zaniepokojony, że mimo naszych apeli rząd podjął decyzję o sprzedaży części akcji KGHM i jest grabarzem polskiego przemysłu miedziowego" - powiedział PAP Józef Czyczerski, szef miedziowej "Solidarności".

"Spotkamy się w gronie związków zawodowych i podejmiemy decyzję o dalszych krokach" - dodał.

Na pytanie, czy związki będą rozważać organizację strajku generalnego Czyczerski odpowiedział:

d4dzwdb

"Bierzemy pod uwagę wszystkie formy protestu. Nasz protest nie będzie skierowany przeciwko firmie, bo to są nasze miejsca pracy. Będę wnioskował, by skutki negatywne naszego protestu odczuli ci, którzy podejmują decyzje, dla których to co polskie nie ma znaczenia" - powiedział Czyczerski.

We wtorek od godz. 6.00 do 8.00 w KGHM odbył się strajk ostrzegawczy. Związkowcy protestowali przeciwko rządowym planom prywatyzacji.

Z danych szacunkowych zarządu wynika, że protestowali przede wszystkim górnicy. Strajku nie podjęli pracownicy trzech hut oraz pracownicy administracyjni. (PAP)

pel/ pam/

d4dzwdb

Podziel się opinią

Share
d4dzwdb
d4dzwdb