Trwa ładowanie...
d4fhpao

Stopa bezrobocia w październiku wzrosła do ok. 11,6 proc. - Ostrowska, MPiPS

04.11. Warszawa (PAP) - Stopa bezrobocia w październiku wzrosła do ok. 11,6 proc. z 11,5 proc. we wrześniu - poinformowała PAP wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława...

d4fhpao
d4fhpao

04.11. Warszawa (PAP) - Stopa bezrobocia w październiku wzrosła do ok. 11,6 proc. z 11,5 proc. we wrześniu - poinformowała PAP wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska.

"Wszystko wskazuje na to, że stopa bezrobocia w październiku wzrosła do ok. 11,6 proc. Wzrost w tym okresie nie jest zaskakujący, gdyż wynika z czynników sezonowych" - powiedziała PAP Ostrowska.

"Kolejne miesiące przyniosą zapewne pogorszenie warunków pogodowych, co przełoży się na stopniowy, ale powolny wzrost bezrobocia. To, jak ukształtuje się jego poziom na koniec roku będzie zależało od warunków w zimie" - dodała.

GUS podał, że we wrześniu stopa bezrobocia wyniosła 11,5 proc. wobec zrewidowanych danych za sierpień, kiedy to wyniosła 11,4 proc. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu września wyniosła 1.812,6 tys. osób.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ gor/

d4fhpao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fhpao