Trwa ładowanie...
d4c5el8
d4c5el8

Stopy bez zmian do połowy '14 pewne, prawdopodobne do końca '14 - Glapiński, RPP.

24.10. Warszawa (PAP) - Pozostawienie stóp bez zmian do połowy przyszłego roku graniczy z pewnością, a dużym prawdopodobieństwem pozostaną one bez zmian do końca 2014 roku -...
Share
d4c5el8

24.10. Warszawa (PAP) - Pozostawienie stóp bez zmian do połowy przyszłego roku graniczy z pewnością, a dużym prawdopodobieństwem pozostaną one bez zmian do końca 2014 roku - powiedział dziennikarzom członek RPP Adam Glapiński, RPP.

"Moim zdaniem pozostawienie stóp procentowych na obecnym poziomie do połowy przyszłego roku graniczy z pewnością, a z dużym prawdopodobieństwem stopy pozostaną bez zmian do końca przyszłego roku" - powiedział.

"Jestem konserwatywny. Będę nieśpieszny, jeśli chodzi o podnoszenie stóp, jak byłem nieśpieszny przy ich obniżaniu" - dodał.

d4c5el8

RPP zapowiedział utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie do końca roku. Niedawno szef NBP Marek Belka mówił, że dane makro wskazują, że utrzymanie stóp może być wydłużone.

"Mamy symptomy ożywienia gospodarczego tak w Polsce jak i zagranicą, ale trudno mówić o zdecydowanym zwrocie. Drepczemy w miejscu. Jeśli wzrost PKB w przyszłym roku osiągnie poziom 2,5 proc., to będzie dobrze. Może być więcej, ale może być i mniej. Póki nie będzie wyraźnego wzrostu gospodarczego, nie ma większego zagrożenia, jeśli chodzi o inflację" - powiedział. (PAP)

jba/ map/ asa/

d4c5el8

Podziel się opinią

Share
d4c5el8
d4c5el8