Trwa ładowanie...
d2ok7lt
12-04-2017 11:46

Superior Industries: Cena w wezwaniu na akcje Uniwheels jest ostateczna

Warszawa, 12.04.2017 (ISBnews) - Cena w wezwaniu na akcje Uniwheels jest w korzystna dla obecnych akcjonariuszy i ostateczna, poinformował prezes Superior Industries Donald J. Stebbins.

d2ok7lt

"W naszej ocenie, oraz zgodnie z rekomendacją zarządu Uniwheels cena w wezwaniu odpowiada wartości godziwej Uniwheels i jest ostateczna" - powiedział prezes Stebbins podczas spotkania z dziennikarzami.

Jak podkreślono, w związku z wezwaniem i planowanym przejęciem Uniwheels przez Superior Industries nie jest planowana wypłata dywidendy z zysku za 2016 r.

"Transakcja jest okazją do zbudowania prawdziwie globalnego lidera branży felg aluminiowych" - dodał Stebbins.

Zdaniem przedstawicieli Superior Industries, zakład w Stalowej Woli jest jednym z najlepszych w Europie i będzie nadal rozwijany.

d2ok7lt

"Planowane synergie przyniosą korzyści dla obu firm i z dotychczasowych rozmów z głównymi kontrahentami wynika, że plan połączenia został przez nich bardzo dobrze przyjęty" - dodał Stebbins.

Uniwheels uznał cenę w wezwaniu skorygowaną w górę do 236,07 zł za odpowiadającą wartości godziwej, a zarząd rekomendował akcjonariuszom zaakceptowanie wezwania.

Superior Industries International Germany AG ogłosił wezwanie na 12 400 000 akcji Uniwheels, stanowiących 100% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Cena w wezwaniu została pod koniec marca skorygowana do 236,07 zł z 235,83 zł. Zapisy w wezwaniu zaplanowano na 12 kwietnia - 22 maja br.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM - Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r.

(ISBnews)

d2ok7lt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ok7lt