Trwa ładowanie...
d3zla33
d3zla33

Sygnity wyemitowało roczne obligacje o wartości 60 mln zł (opis)

23.03. Warszawa (PAP) - Sygnity wyemitowało roczne obligacje serii A1 o wartości 60 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Rzecznik Sygnity Michał Michalski poinformował PAP,...
Share
d3zla33

23.03. Warszawa (PAP) - Sygnity wyemitowało roczne obligacje serii A1 o wartości 60 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Rzecznik Sygnity Michał Michalski poinformował PAP, że cel emisji to refinansowanie obligacji ze starego portfela oraz inwestycje w rozwój produktów. Spłacenie obligacji ze starego portfela ma przynieść spółce ponad 0,5 mln zł oszczędności w skali roku.

"Cel emisji to spłata obligacji ze starego portfela i inwestycje w rozwój produktów dla sektora utiliteies i bankowo-finansowego. Kiedy spłacimy wszystkie obligacje ze starego portfela oszczędności w skali roku powinny wynieść ponad 0,5 mln zł. Będziemy je spłacać sukcesywnie" - powiedział PAP Michalski.

Poinformował też, że obligacje zostały objęte przez dziesięciu inwestorów.

d3zla33

NWZA Sygnity pod koniec sierpnia 2011 r. wyraziło zgodę na emisję obligacji o łącznej wartości do 100 mln zł. Ze środków z emisji 33 mln zł spółka miała przeznaczyć na refinansowanie poprzedniej emisji obligacji, od 20 mln zł do 25 mln zł miało być przeznaczone na rozwój nowych produktów w segmencie utilities oraz partnerstwo globalne, a od 7 mln zł do 10 mln zł na rozwój nowych produktów w pozostałych segmentach.

Zarząd spółki nie wyklucza ubiegania się o wprowadzenie obligacji do obrotu w ramach alternatywnego systemu obrotu Catalyst.(PAP)

gsu/ osz/

d3zla33

Podziel się opinią

Share
d3zla33
d3zla33