Trwa ładowanie...
d1s07lg

System płatności mobilnych BLIK ma 0,5 miliona klientów

Warszawa, 09.03.2015 (ISBnews) - BLIK - polski system płatności mobilnych po miesiącu funkcjonowania w aplikacjach banków-założycieli, osiągnął 0,5 mln użytkowników, poinformowała spółka Polski Standard Płatności (PSP).

Share
d1s07lg

Jako pierwsi z możliwości nowego systemu dostarczanego przez PSP mogą skorzystać klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, w tym Orange Finanse oraz PKO Banku Polskiego i Inteligo. W drugim kwartale roku planowane jest podłączenie kolejnego banku.

Od początku powstania PSP celem spółki było stworzenie systemu płatności mobilnych, którego wyróżnikiem stanie się m.in. jego powszechność, rozumiana jako dostępność dla jak największej liczby uczestników i w jak największej liczbie miejsc w Polsce.

"Jak wynika z obserwacji ostatnich tygodni - perspektywy realizacji tych planów są bardzo bliskie. Każdego dnia sieć akceptacji BLIKA rośnie o kilkaset kolejnych miejsc umożliwiających płacenie smartfonem. Każdego dnia z systemu mogą też korzystać tysiące owych użytkowników" - powiedział prezes PSP Adam Malicki, cytowany w komunikacie.

d1s07lg

Obecnie BLIKIEM można płacić w ok. 35 tys. punktów akceptacji, w tym w ponad 12 000 sklepów internetowych. Gotówkę można wypłacać w ok. 5500 z bankomatów należących do: Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego oraz PKO Banku Polskiego.

W najbliższych miesiącach sieć akceptacji BLIK ma wzrosnąć do 150 tys. punktów, w najbardziej popularnych sieciach handlowych. Będzie to możliwe dzięki umowom podpisanym z eService, First Data Polska, PayTel, ITCARD, Dotpay, Przelewy 24 i z innymi agentami rozliczeniowymi dostarczającymi usługi oparte na terminalach POS oraz opcje płatności w e-commerce.

System płatności mobilnych BLIK został uruchomiony 9 lutego br. Umożliwia on płatności telefonem w sklepach tradycyjnych i internetowych. Pozwala także na wypłacanie telefonem gotówki z bankomatów.

(ISBnews)

d1s07lg

Podziel się opinią

Share
d1s07lg
d1s07lg