Trwa ładowanie...

Szałamacha o nowym stanowisku: Nie doszło do rozstrzygnięć. Chciałbym mieć kilka dni na spacery w Bieszczadach

Były minister finansów Paweł Szałamacha zaprzeczył, że zostanie nowym szefem Komisji Nadzoru Finansowego. Zapytany w „Salonie politycznym Trójki” o kilka propozycji, jakie miała złożyć mu premier Szydło odpowiedział, że nie doszło do żadnych rozstrzygnięć. - Rozmawiałem z panią premier o przyszłości, ale nie uznałbym, że to jest coś, co można uznać za sprawę zamkniętą. Chciałbym mieć kilka dni na spacery w Bieszczadach – dodał.

Szałamacha o nowym stanowisku: Nie doszło do rozstrzygnięć. Chciałbym mieć kilka dni na spacery w BieszczadachŹródło: Eastnews, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News
d37wbdi
d37wbdi

Były minister finansów Paweł Szałamacha zaprzeczył, że zostanie nowym szefem Komisji Nadzoru Finansowego. Zapytany w "Salonie politycznym Trójki" o kilka propozycji, jakie miała złożyć mu premier Szydło odpowiedział, że nie doszło do żadnych rozstrzygnięć. - Rozmawiałem z panią premier o przyszłości, ale nie uznałbym, że to jest coś, co można uznać za sprawę zamkniętą. Chciałbym mieć kilka dni na spacery w Bieszczadach - dodał.

Trwają spekulacje, jakie stanowisko może objąć były minister finansów. Premier Szydło mówiła o kilku propozycjach dla Pawła Szałamachy.

- Przez ostatnie miesiące, w ostatnich tygodniach, intensywnie pracowałem nad budżetem. Teraz chciałbym parę dni odpocząć - odpowiedział pytany o propozycje od premier Szydło.

- Rozmawiałem z panią premier, najpierw złożyłem rezygnację, później pani premier poinformowała mnie, że ta rezygnacja została przyjęta. Także w tym kontekście była mowa o przyszłości, natomiast to nie jest jeszcze coś konkretnego. Nie doszło do żadnych rozstrzygnięć - dodał były minister finansów. Zapowiedział też, że planuje w tej sprawie kolejne spotkanie z premier.

d37wbdi

Nie będzie szefem KNF

12 października kończy się kadencja obecnego szefa KNF. Paweł Szałamacha pytany o możliwość kierowania Komisją Nadzoru Finansowego, stwierdził, że nie spełnia on kryteriów umożliwiających mu objęcie tego stanowiska.

- Trzeba przeczytać ustawę. Tam są pewne rygory, co do osoby, która może być szefem KNF. Przypuszczam, że ja tego nie spełniam. Jest to kilka precyzyjnie zapisanych kryteriów – powiedział gość "Salonu politycznego Trójki".

Paweł Szałamacha poinformował również, że nie obejmie stanowiska kierowniczego w Krajowej Administracji Skarbowej.

Odwołany

Premier Beata Szydło poinformowała o odwołaniu ministra finansów w środę. Dymisja nastąpiła na wniosek odchodzącego. Premier dodała, Paweł Szałamacha otrzymał od niej kilka propozycji. Resort finansów przejmie od niego Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju.

- Minister Szałamacha otrzymał ode mnie propozycje. W tej chwili zastanawia się. Podejmie decyzję. Powiem, że nie była to jedna propozycja. Jesteśmy umówieni z panem ministrem Szałamachą w przyszłym tygodniu na rozmowę – poinformowała dzień po dymisji ministra finansów premier Beata Szydło.

d37wbdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37wbdi