Trwa ładowanie...
d3on51u

Szałamacha: Są środki na obniżenie wieku emerytalnego od IV kw. 2017 r.

Warszawa, 25.08.2016 (ISBnews) - W przyszłorocznym budżecie została zapewniona rezerwa, która umożliwia obniżenie wieku emerytalnego od IV kw. 2017 r., poinformował minister finansów Paweł Szałamacha.

Share
d3on51u

"Jest rezerwa na ten cel. Co do ostatecznego kształtu, to Sejm o tym zdecyduje" - powiedział Szałamacha podczas konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie, czy możemy mówić o planowanym obniżeniu wieku emerytalnego od IV kw.

W połowie lipca Rada Ministrów pozytywnie zaopiniowała prezydencki projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Szałamacha mówił później, że kształt ustawy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego nie jest ostateczny, wciąż możliwe jest uwzględnienie w tym projekcie kwestii stażu pracy.

Minister potwierdził podczas dzisiejszej konferencji, że stawka podatku VAT nie zostanie obniżona w przyszłym roku.

d3on51u

"Stawka VAT na poziomie 23% zostanie utrzymana. Na pewno w 2017 r. zostanie utrzymana" - powiedział Szałamacha.

Nie powiedział jednak, czy w kolejnych dojdzie do jego obniżenia.

Odnośnie dochodów z podatku od handlu detalicznego - w projekcie ustalono je na 1,6 mld zł na 2017 r. i - jak podkreślił minister - jest to bezpieczny poziom.

Rząd uwzględnił także w projekcie budżetu m.in. środki na dofinansowanie do bezpłatnych leków dla seniorów, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w komunikacie. Przyszłoroczny budżet uwzględnia także zwiększone nakłady na obronę narodową oraz infrastrukturę kolejową i drogową.

(ISBnews)

d3on51u

Podziel się opinią

Share
d3on51u
d3on51u