Trwa ładowanie...
holderName
holderName

Szczurek: do końca roku rozporządzenie ws. przedłużenia programu de minimis

Do końca roku zostanie wydane rozporządzenie w sprawie przedłużenia programu de minimis - poinformował w środę minister finansów Mateusz Szczurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
holderName

"Widzimy, że program gwarancji de minimis, rozszerzony o możliwość kredytowania inwestycji, a nie tylko obrotu, przyczynia się do większej aktywności gospodarczej i będziemy przedłużać jego działanie" - mówił podczas Kongresu Bankowości Detalicznej szef MF.

"Rozporządzenie, które przedłuży termin ważności tego programu o kolejny rok, przed końcem tego roku będzie wydane" - zapowiedział Szczurek.

Program de minimis stanowi dozwoloną prawem polskim i regulacjami UE pomoc państwa dla przedsiębiorców, na udzielenie której nie jest potrzebna zgoda Komisji Europejskiej. Jego zadaniem jest wsparcie mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. BGK w ramach tego programu udziela gwarancji spłaty kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych. Chodzi o kredyty zarówno obrotowe, jak i inwestycyjne.

Z danych BGK wynika, że wartość gwarancji udzielonych przez BGK w ramach programu de minimis do końca września wyniosła 14,29 mld zł, co pozwoliło firmom uzyskać kredyty w wysokości ok. 25,41 mld zł.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName