Trwa ładowanie...

Sześć firm chce przebudować s8 między Katrynką a Przewalanką

Sześć firm chce wyremontować fragment drogi s8 na odcinku Katrynka-Przewalanka w Podlaskiem - poinformowali w poniedziałek drogowcy. To droga na trasie Białystok-Augustów, którą odbywa się tranzyt na Litwę. Od sierpnia kierowcy mogą liczyć się z utrudnieniami.

Sześć firm chce przebudować s8 między Katrynką a PrzewalankąŹródło: Fotolia, fot: Ingus Evertovskis
docil13
docil13

W poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty w przetargu na remont ok. 12-kilometrowego odcinka drogi - poinformował rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski.

Do przetargu zgłosiło się sześć firm. Najniższa zaproponowana przez oferentów cena to blisko 11,7 mln zł, a najwyższa ponad - 17 mln zł. Malinowski dodał, że kilka ofert mieści się w kwocie, którą dysponuje GDDKiA. Mówił też, że wybór firmy nastąpi w ciągu kilkunastu dni; brana pod uwagę jest cena oferty.

W ramach remontu zaplanowano m.in. położenie nowej nawierzchni i jej wzmocnienie oraz wykonanie poboczy. Roboty mają trwać w okresie sierpień-listopad.

Malinowski powiedział PAP, że kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, ponieważ nie jest możliwy żaden objazd. Mówił, że szczegółowa tymczasowa organizacja ruchu ma być uzgodniona z wykonawcą, ale należy się spodziewać np. tzw. wahadła, czyli kierowania ruchu na niezajętą połówkę jezdni naprzemiennie dla obu kierunków, ograniczeń prędkości czy zakazów wyprzedzania.

docil13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
docil13