Trwa ładowanie...
d7ft0an

Sześć spółek giełdowych chce wybudować Stadion Narodowy

27.11.Warszawa (PAP) - Osiem konsorcjów zgłosiło się do I etapu
przetargu na budowę części naziemnej Stadionu Narodowego w
Warszawie. W skład czterech z nich wchodzą:...

d7ft0an
d7ft0an

27.11.Warszawa (PAP) - Osiem konsorcjów zgłosiło się do I etapu przetargu na budowę części naziemnej Stadionu Narodowego w Warszawie. W skład czterech z nich wchodzą: Budimex-Dromex, Mostostal-Export, Hydrobudowa Polska, PBG, Pol-Aqua oraz Mostostal- Warszawa - poinformowało w komunikacie Narodowe Centrum Sportu (NCS).

"W grudniu NCS ogłosi, które z ofert zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu" - napisano w komunikacie.

Jednym z konsorcjów, które złożyło ofertę na budowę Stadionu Narodowego jest grupa spółek: Max B÷gl Polska Sp. z o.o., Max B÷gl Bauunternehmung GmbH&Co. KG oraz Budimex Dromex SA.

Spółka Mostostal-Export złożyła ofertę w konsorcjum z China Metallurgical Group Corporation. Hydrobudowa Polska oraz PBG weszły w konsorcjum z Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH i Alpine Construction Polska Sp. z o.o.

d7ft0an

Z kolei Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua oraz Mostostal-Warszawa występują w konsorcjum z J&P AVAX.

W czwartek 27 listopada upłynął termin składania zgłoszeń. Od piątku 28 listopada będzie trwała kontrola ofert pod względem formalnym.

"Narodowe Centrum Sportu sprawdzi, czy konsorcja spełniają warunki przetargu. Najważniejsze z nich na tym etapie to doświadczenie w budowie stadionów - zbudowanie w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej jednego stadionu z krytymi trybunami dla 30 tys. osób oraz zdolność kredytowa na poziomie 120 mln zł" - napisano w komunikacie.

NCS podało, że w styczniu 2009 roku konsorcja zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu otrzymają projekt wykonawczy Stadionu Narodowego i dokumentację przetargową w celu opracowania szczegółowej oferty.

d7ft0an

"Najważniejszym kryterium wyboru zwycięskiej oferty będzie cena. Wygra ten oferent, który zaproponuje budowę Stadionu Narodowego jak najtaniej" - głosi komunikat.

Ostateczne oferty zawierające ceny zostaną złożone w marcu. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w kwietniu.

Harmonogram zakłada, że prace przy budowie części naziemnej stadionu rozpoczną się w kwietniu 2009 roku. Potrwają do połowy 2011 roku. Stadion Narodowy w Warszawie zostanie otwarty w połowie 2011 roku.

I etap prac związanych z posadowieniem Stadionu Narodowego w Warszawie, przewidujący m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne oraz związane ze wzmocnieniem gruntu (w tym palowania), wykonuje spółka Pol-Aqua. (PAP)

pam/ ana/

d7ft0an
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ft0an