Trwa ładowanie...
d1ywvlc

Szydło: Rząd zaproponuje podniesienie stopy wolnej od podatku w kilku etapach

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Rząd najprawdopodobniej zaproponuje kilkuetapowe podnoszenie kwoty wolnej od podatku PIT, zaś w pierwszej fazie podwyżka powinna objąć przede wszystkim emerytów, poinformowała premier Beata Szydło.

Share
d1ywvlc

"Jeżeli chodzi o podniesienie kwoty wolnej od podatku, to tutaj rząd zaproponuje nieco inne rozwiązanie, niż zaproponował pan prezydent, który dał propozycję, żeby od razu dla wszystkich podatników to była kwota 8 tys. zł. My w związku z sytuacją finansów publicznych zaproponujemy prawdopodobnie rozłożenie w czasie, na raty tej kwoty" - powiedziała Szydło w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

"Uważam, że w tej chwili w pierwszym rządzie powinniśmy podwyższyć kwotę wolną od podatku osobom, które mają najniższe dochody, bo to przede wszystkim pomoże polskim emerytom, którzy mają w tej chwili bardzo niskie emerytury" - dodała.

W połowie marca wiceminister finansów Leszek Skiba informował, że Ministerstwo Finansów przygotowuje obecnie kilka wariantów ścieżki podnoszenia kwoty wolnej od podatku PIT, ale Rada Ministrów dokona wyboru optymalnego rozwiązania i wpisze je do tegorocznej aktualizacji programu konwergencji, która ma zostać przyjęta w kwietniu.

Kilka dni wcześniej "Puls Biznesu" napisał, że wśród rozważanych przez Ministerstwo Finansów rozwiązań jest m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku dochodowego od 2017 r. co roku o 1 tys. zł do osiągnięcia kwoty wolnej od podatku w wysokości 8089 w 2021 r. (wobec 3 091 zł obecnie).

(ISBnews)

d1ywvlc

Podziel się opinią

Share
d1ywvlc
d1ywvlc