Emerytura
Prawo
W podróży
Praca
Zakupy
Wideo
Obserwuj nas na:
Popularne w serwisie
Finanse
:
Powstaje gigantyczny posąg Matki Boskiej. Będzie mieć 55 metrów
Paulina Master
Deweloper zbudował balkony, nie można na nie wejść. Tak to tłumaczy
Adam Sieńko
"Baśń zaczyna pękać". Niemcy piszą o Polakach
Adam Sieńko
Upadł polski gigant przetwórczy. Zakład idzie na sprzedaż. Oto cena
Maria Glinka
Przekręty na jagodach. Oto jak sprzedawcy kantują na słoikach
Maria Glinka
5400 na rękę i prawie 2 tys. na mieszkanie. I to na start
Michał Krawiel
Emerytura
Prawo
W podróży
Praca
Zakupy
Wideo
Zaloguj
ogrzewanie
(strona 7 z 8)
1
Niższe rachunki w zimie? Zapewnij je sobie przed budową
Nasze rachunki za energię w zimie potrafią - w przeciwieństwie do temperatury na zewnątrz - sięgać zenitu. Składają się na nie koszty związane przede wszystkim z ogrzewaniem. Dlatego energochłonność budynku jest jedną z kluczowych informacji inwestycyjnych, dotyczących zarówno zakupu jak i budowy domu. ...
23 lutego 2012, 13:38
Komentarze
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Olej opałowy droższy o sto procent
Miało być tanio i ekologicznie. Tak pod koniec lat dziewięćdziesiątych rząd zachęcał Polaków do ogrzewania olejem opałowym. Dziś koszt takiego ogrzewania dorównuje elektrycznemu i jest dwu- ,trzykrotnie wyższy niż z użyciem węgla. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat cena oleju opałowego wzrosła o sto procent.
14 lutego 2012, 08:33
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Gaz łupkowy niebawem ogrzeje domy na Pomorzu
Już pod koniec tego roku 3,5 tys. mieszkańców pomorskich gmin w okolicach Pucka i Władysławowa będzie korzystać z gazu łupkowego, a ich rachunki za ogrzewanie spadną - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
4 stycznia 2012, 04:00
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Koszty ogrzewania można obniżyć nawet o 40%
Trwający sezon grzewczy nie pozwala już na przeprowadzenie gruntownej termomodernizacji. Rachunki w tym roku można jednak obniżyć w ciągu roku o kilkaset złotych. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, które ponadto nie wymagają ponoszenia nadmiernych kosztów.
30 listopada 2011, 13:53
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Ogrzanie 2-pokojowego mieszkania kosztuje ponad 2,6 tys. zł rocznie
Osoby mieszkające w budynkach sprzed 1985 roku mogą zapłacić za ogrzewanie nawet trzy razy więcej niż mieszkańcy nowych bloków. Stan ten można poprawić przeprowadzając gruntowną termomodernizację.
7 listopada 2011, 10:15
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Sprawdź jak można zaoszczędzić na ogrzewaniu
Ten rok pogodowo jest normalny. Co dalej? Ciepło, czyli temperatura w listopadzie powyżej 10 stopni skończy się po 15. A na Janusza, czyli po 20, nastąpi epizod zimowy z mrozem i śniegiem. Potrwa to prawie do końca miesiąca.
7 listopada 2011, 10:10
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Zimą zdrożeją gaz, prąd i węgiel
Wyjątkowe trudne miesiące nadchodzą dla właścicieli domów jednorodzinnych w Łódzkiem. Mimo że na razie śnieg i mróz nam nie grożą mieszkańcy regionu liczą pieniądze i zastanawiają się, czy wystarczy ich na ogrzanie mieszkań. Łódzcy bankowcy szacują, że mogą na to wydać od 3 do nawet 15 tysięcy złotych za sezon grzewczy!
5 listopada 2011, 06:10
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Ogrzewanie zdrożeje o 15 proc.!
To może być wyjątkowo sroga zima. Koszty ogrzewania będą wyższe nawet o 20 procent. Holdingi węglowe już zapowiedziały podwyżki cen węgla. A to przecież głównie na nim pracują elektrownie i ciepłownie, które ogrzewają nasze mieszkania i domy.
4 listopada 2011, 06:58
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Nie daj się oszukać na węglu!
Opalasz dom węglem? Chcesz mieć ciepło w mroźne zimowe wieczory i nie zostać bankrutem? Przeczytaj nasz artykuł. I pamiętaj, że nieuczciwi sprzedawcy węgla, właśnie teraz gdy przyszły pierwsze chłody, mają swoje żniwo.
17 października 2011, 13:03
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Geotermia może ogrzać Toruń
Zakończyły się prace hydrogeologiczne przy odwiercie geotermalnym Fundacji Lux Veritatis w Toruniu. Przed miastem otwiera się szansa na pozyskiwanie energii odnawialnej do ogrzewania - stwierdza "Nasz Dziennik".
3 października 2011, 03:00
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Obniż swoje rachunki o 70 proc.
Nasze rachunki mogą być niższe o nawet 70 proc. Wszystko dzięki przydomowym kolektorom słonecznym. Na ich zakup i montaż można uzyskać dotację, która pokryje 45 proc. kosztów inwestycji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
22 września 2011, 08:15
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Miliony dla górskich schronisk
Sześć oczyszczalni ścieków i osiem kolektorów słonecznych otrzymają górskie schroniska pasa Beskidu Sądeckiego, Pienin i Gorców - informuje "Dziennik Polski".
26 sierpnia 2011, 02:05
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
PGE może wygrać rywalizację o zakup SPEC
Wejście na warszawski rynek ciepła, czyli zakup SPEC, byłoby korzystne zarówno dla PGE, jak i dla PGNiG – uważają analitycy.
20 kwietnia 2011, 11:18
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Tak wzrosły rachunki za ogrzewanie
Chleb, cukier, benzyna - końca podwyżek cen nie widać. Ale szalejąca drożyzna w sklepach i na stacjach paliw to tylko początek - miliony Polaków dostają właśnie drakońskie rachunki za zimowe ogrzewanie domów.
1 kwietnia 2011, 06:39
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Węgiel zdrożeje. O ile?
Jeśli palisz w domu węglem, lepiej zrób zapasy już dziś. Od 1 stycznia 2012 roku ceny czarnego złota pójdą ostro w górę. Powód? Wtedy kończy się okres przejściowy dla Polski, w którym węgiel nie został objęty akcyzą. I cena tony węgla wzrośnie o kilkadziesiąt złotych. Żeby ogrzać średni dom, trzeba będzie rocznie wydać nawet 200 złotych więcej.
7 marca 2011, 06:50
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Urzędnicy muszą nosić kalesony do pracy
W Korei Południowej urzędnik musi dawać przykład i zacząć wyrzeczenia na rzecz państwa od siebie. Nowe polecenie urzędowe brzmi: nosić kalesony do pracy. Ma to umożliwić oszczędności na ogrzewaniu urzędów. Korea Południowa zmaga się z poważną zimą, która spowodowała problemy z dostawami prądu.
27 stycznia 2011, 11:34
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Czym ogrzewać dom, żeby było najtaniej?
Ciepło do ogrzewania domów, mieszkań i zakładów pracy najtaniej produkowano z węgla brunatnego. Najdroższe było wytwarzane w urządzeniach opalanych lekkim olejem opałowym - wynika z danych zebranych przez Urząd Regulacji Energetyki.
7 listopada 2010, 10:30
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Surowce drożeją. Będą wyższe rachunki za ogrzewanie
Wraz z nadejściem jesienno-zimowego sezonu przyszły do nas podwyżki surowców wykorzystywanych do ogrzewania. W składach węgla i drewna trzeba zapłacić nawet 20 procent więcej niż kilka miesięcy temu.
28 września 2010, 19:45
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Droższa zima nas nie ominie. Podrożeje gaz, węgiel i drewno
Place opałowe przeżywają pierwsze przedzimowe oblężenie. Klienci szykują się do zimy, która w tym roku może się okazać bardzo kosztowna. Wiadomo, że wkrótce podrożeje węgiel, a ceny drewna i koksu już poszybowały w górę. Dobrych wiadomości nie mogą oczekiwać także ci, którzy swoje mieszkanie ogrzewają gazem. Od października ich rachunek może być nawet o kilkadziesiąt złotych wyższy.
24 września 2010, 14:11
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Elżbieta II chciała ogrzać pałace z zapomogi dla szpitali
Dwór królowej Elżbiety II starał się o pomoc przeznaczoną dla instytucji publicznych, jak szkoły czy szpitale, ustanowioną przez rząd dla sfinansowania projektów energooszczędnych, ale spotkał się z odmową z obawy przed negatywną reakcją opinii publicznej.
24 września 2010, 11:45
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Krematoria ogrzeją mieszkania
Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na energię i ciepło. W duńskim mieście Aalborg już od kwietnia wykorzystuje się ciepło uzyskane w procesie kremacji ciał. Wkrótce kolejne miasta pójdą jego śladem.
30 lipca 2010, 07:51
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
23 tys. warszawskich choinek trafiło do elektrociepłowni
Około 23 tys. choinek, wyrzuconych po świętach przez mieszkańców Warszawy do śmietników, posłużyło do produkcji ciepła i prądu w Elektrociepłowni Żerań. W przyszłym roku poświąteczna akcja zbierania drzewek ma być powtórzona.
3 marca 2010, 11:20
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Ogrzanie 2-pokojowego M może kosztować 2,5 tys. zł roczne
Przeciętnie aż dwukrotnie więcej płacą za ogrzewanie osoby mieszkające w nieocieplonych budynkach z "wielkiej płyty", niż w nowym budownictwie - wskazują szacunki Home Broker.
28 stycznia 2010, 13:49
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Kompania Węglowa nie podniesie cen węgla
W przyszłym roku Kompania Węglowa nie podniesie cen węgla kupowanego najczęściej przez indywidualnych odbiorców - zapowiedział wiceprezes spółki ds. handlu Zbigniew Paprotny. Chodzi o tzw. węgiel gruby i średni, o wysokiej wartości opałowej.
5 listopada 2009, 15:20
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Dużo chętnych na energię słoneczną
W podtarnowskiej gminie Wierzchosławice zamontowano pierwsze kolektory słoneczne do ogrzewania wody - pisze "Dziennik Polski".
7 września 2009, 00:10
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Poprzednie
1
…
5
6
7
8
Następne