Trwa ładowanie...

Tak słabych wyników nikt się nie spodziewał

Znamy dane na temat dynamiki produkcji przemysłowej i budowlano - montażowej w czerwcu 2014 r Była ona o 1,7 proc. wyższa niż przed rokiem, kiedy notowano wzrost o 2,8 proc., i o 0,1 proc. niższa w porównaniu z majem br. Analitycy spodziewali się, że produkcja wyniesie 4 proc.

Tak słabych wyników nikt się nie spodziewałŹródło: Fotolia, fot: Nataliya Hora
dfrnlpt
dfrnlpt

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 2,1 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,4 proc. wyższym w porównaniu z majem br.

(fot. gus)
Źródło: (fot. gus)

W stosunku do czerwca ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 20 (spośród 34) działach przemysłu. W większości z nich wzrost ten był jednak wolniejszy od notowanego przed miesiącem, co mogło być związane z osłabieniem dynamiki sprzedaży produkcji przemysłowej na eksport. W czerwcu 2014 roku obserwowano wzrost produkcji m.in. mebli - o 10,2 proc., metali - o 9,1 proc., wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny - o 8,5 proc., komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 6,7 proc., pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 4,4 proc. oraz wyrobów z metali - o 4,0 proc.. Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z czerwcem ub. roku wystąpił w 14 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 13,5 proc., w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 6,9 proc., chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 6,7 proc., pozostałego sprzętu transportowego - o 5,6 proc. oraz wyrobów farmaceutycznych i urządzeń elektrycznych - po 3,1 proc.

W okresie styczeń-czerwiec br. produkcja sprzedana przemysłu była o 4,3 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano spadek o 0,4 proc.

dfrnlpt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfrnlpt